Sobotka se chová jako šílenec v amoku, ať udělá cokoliv, vždy z toho vyleze pitomost. Zato Babiš je nejlepší ministr financí od Rašína, myslí si zámecký pán

06.06.2017 21:08

„Pod vedením Bohuslava Sobotky spěje ČSSD k jistému zániku,“ píše ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz politolog, historik a majiel zámku Jan Berwid-Buquoy. Dokonce uvedl, že to, zda ČSSD v příštích parlamentních volbách překročí onu existenční hranici pěti procent, není v současné době vůbec jisté.

Sobotka se chová jako šílenec v amoku, ať udělá cokoliv, vždy z toho vyleze pitomost. Zato Babiš je nejlepší ministr financí od Rašína, myslí si zámecký pán
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

Berwid-Buquoy je k Sobotkovi velmi kritický. Většina jeho politických tahů mu dle jeho slov připomíná doslova amokové šílenství. Hlava státu Miloš Zeman se pak dle jeho názoru trefila tzv. do černého tím, když prezident při vládní krizi řekl, že vládu by měl opustit Sobotka a nikoli Babiš. 

„Když Babiš křeslo ministra financí opouštěl, vyslovil prezident na adresu premiéra slova, která si předseda vlády určitě zarámovat nenechá: ‚Byl to člověk, který vykonal v čele ministerstva práci, kterou nedokázal nikdo předtím.“ Hlava státu Babiše pochválila za rozpočtový přebytek, výběr daní a omezení daňových úniků. Poté zazněla zdrcující poznámka na adresu neúspěšného premiéra Sobotky: ‚Možná proto ho provázela závist, která v české kotlině doprovází každého, kdo je úspěšný. Ze strany těch, kdo jsou méně úspěšní, nebo dokonce neúspěšní‘,“ vzpomíná Buquoy. Na adresu prezidenta pak dodal, že i když hlava státu není žádnou „intelektuální bombou“, Sobotku nachytá na švestkách kdykoli.

A pitomostí pak podle jeho názoru Sobotka hromadí mnoho. „Někdy mi to připadá, že ať se rozhodne jak chce, vždycky se rozhodne sám proti sobě. Největší ‚pitomostí‘, jež může existovat, je v pozici předsedy vlády si postavit proti sobě prezidenta republiky,“ napsal. 

Následně se pak zmínil o Andreji Babišovi (ANO), jenž byl podle jeho slov po Aloisi Rašínovi druhým geniálním ministrem financí. „Toho prvního se zbavili komunisté vraždou. Toho druhého se zbavili sociální demokraté politickými intrikami a křiváctvím. To druhé se na první pohled zdá humánnější a dokonce ‚legitimní‘, ale ve finále je výsledek stejný – příčinou je lidská ‚závist‘, abych použil výroku i prezidenta republiky,“ sdělil Buquoy. 

Zeman pak podle jeho slov, i když je buran, prokázal mimořádnou státnickou moudrost a profil občanské odvahy. Když například začal uvažovat o možném premiérovi Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL), musel Sobotka vynaložit neuvěřitelné množství energie, aby takovéto řešení všemi silami torpédoval, konstatuje Buquoy. A jak dodává, podařilo se mu to. „Za cenu, že ČSSD klesla na mizerných 10 % a bez přehánění začíná dokonce bojovat o svoji vlastní holou existenci,“ uzavřel.

Původní text ZDE.

Dr.Dr. Jan N. A. Berwid-Buquoy

  • KDU-ČSL
  • Dr. et Dr. Jan N.A, Berwid-Buquoy
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…