Sobotka se nečekaně rozohnil: Všechny radikální muslimské duchovní vyhostit, žádal

21.07.2016 19:23

Premiér Bohuslav Sobotka se nechal slyšet, že by Západ měl vyhostit radikální muslimské duchovní. Uvedl to v pořadu serveru Blesk.cz Ptám se, pane premiére. Právě boj s radikály je podle Sobotky v současné době klíčový.

Sobotka se nečekaně rozohnil: Všechny radikální muslimské duchovní vyhostit, žádal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Není možné, aby země rekrutaci jen přihlížely. Nemůžeme podporovat zázemí teroristů, to je problém například ve Francii,“ poukázal Sobotka s tím, že tamní policie a tajné služby mají velké kapacitní problémy. Jeho slov si všiml také server Echo24.cz. Jak uvádí, západní Evropa je nyní terčem častých teroristických útoků.

„Jestliže z Francie odešlo několik set až tisíc lidí bojovat za Islámský stát a ti lidé mají tendenci se vracet, tak jejich sledování a kontrola vyžaduje velké nasazení. A to už může být pro francouzskou armádu problém,“ dodal také premiér.

Původní text ZDE.

Jak Sobotka také uvedl, lidé ztratili pocit bezpečí. „Snažíme se ochránit a bránit i naše občany v zahraničí. Nemůžeme ale předpokládat takové individuální útoky, jako jsme zažili ve francouzském Nice,“ dodal. Pevně věří, že odpovědně k bezpečnosti budou přistupovat i partneři a bezpečí českých turistů bude zabezpečeno. Česká republika se dle něj pohybuje mezi deseti nejbezpečnějšími státy světa. A přáním Sobotky je, aby to tak i zůstalo.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…