Sobotka se sejde s matkou, jíž norské úřady odebraly syny

10.02.2015 6:09

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sejde s Evou Michalákovou, které norské úřady odebraly syny. Přijme ji společně s jejím otcem a sestrou, která je také případně připravena norské úřady požádat o svěření synovců do péče.

Sobotka se sejde s matkou, jíž norské úřady odebraly syny
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka
reklama

Norská sociální služba odebrala české matce a otci děti v květnu 2011 pro podezření ze zneužívání a zanedbávání. Policie případ odložila a obvinění nepadlo. Norský soud ale považoval zjištění za závažná a rozhodnutí sociálky potvrdil. Dnes devítiletý Denis a šestiletý David vyrůstají odděleně ve dvou pěstounských rodinách. Matka je chce získat zpět. Zatím s odvoláními neuspěla. V prosinci požádala v Norsku znovu o přezkoumání případu.

Michaláková napsala také českému premiérovi a žádala ho o setkání. Dnešní schůzky se zúčastní kromě rodiny i norská advokátka, náměstek ministra zahraničí, šéf brněnského úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí či poslankyně Jitka Chalánková, která se kauze dlouhodobě věnuje.

Michaláková řekla, že by se od předsedy vlády chtěla dozvědět, co může Česko ještě podniknout, aby děti dostala do péče buď ona, nebo její sestra. Podle matky má větší šanci uspět u norských institucí s žádostí o svěření chlapců do péče spíš jejich teta. O syny by pak sama usilovala v Česku u českých úřadů, tuto cestu považuje za schůdnější.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme na mizině.“ Biden bude mít problém. V USA praskl skandál se zpěvačkou

14:22 „Jsme na mizině.“ Biden bude mít problém. V USA praskl skandál se zpěvačkou

Vnučka jazzové zpěvačky Niny Simoneové říká, že viceprezidentka USA Kamala Harrisová „šikanovala“ je…