Jan Veleba: Demonstrace se míjí účinkem. Tady důkaz

24.03.2026 8:25 | Komentář
autor: David Hora

POHLED SELSKÝM ROZUMEM „Je velmi obtížné prognózovat její další vývoj, což nicméně nebrání EU, konkrétně Evropské komisi, pouštět do médií úmysl rozšíření unie o Ukrajinu,“ říká exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba a popisuje, co se všechno na Ukrajině zřejmě změní. Dostal se i k tomu, co se děje v Íránu i k následkům a zmiňuje varování před dramatickým zvýšením cen ropy. Nevynechal ani demonstraci na Letné a přidal průzkum volebních preferencí, konkrétně vysoká čísla pro ANO.

Jan Veleba: Demonstrace se míjí účinkem. Tady důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý senátor Jan Veleba

Co bude dělat tento svět, jehož kořeny s odkazem na Krista leží na starém kontinentě, konkrétně v Jeruzalémě mezi Středozemním a Mrtvým mořem? Zdánlivě banální otázka, která je ovšem stále častější ve spojitosti s vývojem války na Ukrajině, která už trvá od února 2022. Rusko zabírá, okupuje, postupně rozsáhlé oblasti na jihu a východě Ukrajiny. Na konci minulého roku to bylo už dvacet procent území Ukrajiny a letos tento vývoj pokračuje. A nejnovější zpráva – Vladimir Putin už veřejně sdělil úmysl návratu ruského obyvatelstva na tato území. Je tedy pravděpodobné, že až válka na Ukrajině skončí, že se budou měnit její hranice a s nimi i složení obyvatel.

To jsou ovšem skutečnosti, které nemají v novodobých dějinách světa, počínaje ukončením druhé světové války, obdoby. Jako první vyvstane naléhavá potřeba obnovy válkou přešlého území, zejména obnovy zničeného primárního sektoru, tedy oboru prvovýroby, která přeměňuje přírodní zdroje do základních surovin a výrobků. Ukrajina bude proto potřebovat velké množství investic, bude mít zřejmě jiné hranice a za nimi jiné složení obyvatelstva. Jinými slovy, je tedy velmi obtížné prognózovat její další vývoj, což nicméně nebrání EU, konkrétně Evropské komisi, pouštět do médií úmysl rozšíření unie o Ukrajinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Popravdě řečno,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHonzaSouček , 24.03.2026 8:41:52
těch 13% pro DoziStan, 12% pro Kupkovce a 8% pro Hřibovce mě stále docela znepokojuje. I když ani dohomady nejsou schopni Babišovce porazit. Ale proboha, kdo je ještě může volit?

|  14 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…