Sobotka varuje: Další sankce chování Ruska nezmění

13.09.2014 11:51

"Stupňování hospodářských sankcí vůči Rusku nebude mít vliv na změnu jeho politického chování k Ukrajině." Prohlásil to dnes předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka na zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD.

Sobotka varuje: Další sankce chování Ruska nezmění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

"Jsem přesvědčen o tom, že eskalace hospodářských sankcí není řešení. Nepochybně to zhorší hospodářskou situaci v Rusku, ale nebude to mít vliv na změnu politického chování Ruska vůči Ukrajině," řekl Sobotka za potlesku přítomných.

Zdůraznil také nutnost jednotného postupu EU vůči Rusku, stejně jako potřebu zabránit vzniku nové železné opony na východě Ukrajiny. "EU i USA musí s Ruskem udržet politický dialog," poznamenal.

EU začala v pátek kvůli ukrajinské krizi a ruskému podílu na ní uplatňovat přísnější protiruské sankce. Sobotka se již dříve vyslovil pro odklad zavedení těchto sankcí v závislosti na tom, jak se bude dodržovat příměří na východní Ukrajině. Premiéra za jeho postoj k sankcím kritizovali představitelé opozičních TOP 09 a ODS, kteří kvůli tomu iniciovali mimořádnou schůzi sněmovny. Ta se uskutečnila ve středu, po dlouhé diskusi ale nebyla dokončena.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…