Sobotkova hlásná troubo, rozčílil se veřejně Zimola z ČSSD

07.01.2014 12:06

Jihočeský hejtman a poslanec sociální demokracie Jiří Zimola se na svém Facebooku vymezil vůči komentáři politologa Lukáše Jelínka "Hon na Sobotku začíná" v dnešním Právu. Jelínek v něm přemítá o tom, kde všude má šéf ČSSD opozici a píše mimo jiné, že by se Zimola mohl po Michalu Haškovi stát vůdcem protisobotkovské frakce v rámci ČSSD.

Sobotkova hlásná troubo, rozčílil se veřejně Zimola z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

"Opozici dál má Sobotka i uvnitř ČSSD. Zejména mezi echtovními levičáky, kteří uznávají pouze vládnutí menšinové či v tandemu s KSČM. Tábor, jenž dosud vedl Michal Hašek a jehož další vůdcem může být třeba jihočeský hejtman Zimola, sice asi nebude moc tesknit nad existencí levicové koalice, ale už si našel jiné výboje k ostré palbě - Sobotkovu výzvu, aby se konečně rozhodli mezi hejtmanským a poslaneckým mandátem," píše Lukáš Jelínek ve svém komentáři.

OutStreamVideoPlayer

Zimola vrací Jelínkovi jeho úder

Jeho slova se ale nezamlouvají zmíněnému poslanci a hejtmanu Jiřímu Zimolovi. Ohradil se vůči nim na svém facebookovém profilu.

"Měl bych být zřejmě potěšen, když mi někdo prorokuje lídrovství, byť jen nějaké vnitrostranické frakce. Ale činí-li to hlásná trouba B. Sobotky a 'nezávislý' politolog Lukáš Jelínek (viz jeho komentář v dnešním Právu), je třeba zpozornět a ptát se, proč tyto soudy vynáší," napsal Zimola.

Sám prý rozhodně nezaznamenal, že by kdokoli z "Haškova tábora" v posledních dvou měsících jakkoli okopával kotníky vedení ČSSD a ustavenému vyjednávacímu týmu. A vyčítá politologovi, že podobná slova mohou ČSSD poškodit v očích veřejnosti.

"Panu Jelínkovi mi nezbývá než sdělit, že nemám žádnou ambici být vnitrostarnickým rebelem a požádat ho, aby se namísto konspiračních teorií začal opravdu kriticky zabývat (dovede-li to) skutečnými problémy této nemocné země a způsoby její léčby," uzavřel hejtman Zimola.

Co přesně napsal jihočeský hejtman Jiří Zimola na svůj Facebook:

Měl bych být zřejmě potěšen, když mi někdo prorokuje lídrovství, byť jen nějaké vnitrostranické frakce. Ale činí-li to hlásná trouba B. Sobotky a "nezávislý" politolog Lukáš Jelínek (viz jeho komentář v dnešním Právu), je třeba zpozornět a ptát se, proč tyto soudy vynáší. Nezaznamenal jsem, že by kdokoli z "Haškova tábora" v posledních dvou měsících jakkoli okopával kotníky vedení ČSSD a ustavenému vyjednávacímu týmu. Naopak jsem pochválil vyjednanou koaliční smlouvu jako maximum možného pro ČSSD. Proč je proto neustále veřejnosti z pera tzv. nezávislých odborníků a objektivních novinářů připomínána rozštěpenost sociální demokracie a pojmenováván údajný vnitřní nepřítel? To si lidé, kteří mají podle svých slov srdce nalevo, neuvědomují, jak soustavně a strašně ČSSD v očích veřejnosti poškozují? Panu Jelínkovi mi nezbývá než sdělit, že nemám žádnou ambici být vnitrostranickým rebelem a požádat ho, aby se namísto konspiračních teorií začal opravdu kriticky zabývat (dovede-li to) skutečnými problémy této nemocné země a způsoby její léčby. My na krajích se o to mimochodem snažíme již hezkých pár let a držíme tak prapor "socdem" nad vodou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…