Sobotkovi věří víc lidí než Zemanovi

31.03.2014 14:08

Více než polovina občanů důvěřuje premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, a to konkrétně 55 %. Prezidentovi Miloši Zemanovi pak důvěřuje o něco méně lidí (45 %), jeho důvěryhodnost však podle agentury STEM stoupá.

Sobotkovi věří víc lidí než Zemanovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miloš Zeman při své návštěvě Olomouckého kraje

Premiér Bohuslav Sobotka má na počátku funkčního období své vlády důvěru 55 % občanů. Je na tom tedy lépe než Petr Nečas, kterému v prvních měsících premiérování důvěřovala méně než polovina Čechů (49 %).

Prezidentu Miloši Zemanovi důvěřuje podle březnových údajů 45 % veřejnosti. „V porovnání s důvěrou v premiéra Sobotku je u prezidenta Zemana výrazně vyšší podíl těch, kteří kategoricky vylučují, že by prezidentu Zemanovi důvěřovali,“ dodává agentura STEM. Že prezidentovi „určitě nevěří“, totiž uvedlo 22 % respondentů.

Celý průzkum ZDE.

Důvěra v něj však stoupá. Těsně po zvolení prezidentem měl Zeman důvěru nadpoloviční většiny občanů, lednový průzkum však ukázal snížení. Nyní se důvěra v prezidenta zvýšila o osm procentních bodů.

„Vyšší podíl lidí, kteří důvěřují prezidentovi republiky M. Zemanovi a premiérovi B. Sobotkovi, zjišťujeme podle očekávání mezi stoupenci ČSSD, KSČM a KDU-ČSL, naopak výrazně nižší je u příznivců ODS a TOP 09. Premiér Sobotka má vyšší důvěru ve většině skupin politických sympatizantů. Výjimkou jsou příznivci KSČM, u kterých je mírně vyšší podíl lidí důvěřujících M. Zemanovi, a také stoupenci Úsvitu a TOP 09, kde jsou podíly lidí důvěřujících prezidentovi a premiérovi téměř vyrovnané,“ doplňuje průzkum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…