Sociální demokracie nechce zvyšovat rychlost na dálnicích. ODS je naopak pro

17.06.2015 12:01 | Zprávy
autor: vam, čtk

Senátoři ČSSD se kloní k tomu, aby se po českých dálnicích mohlo i nadále jezdit maximální rychlostí 130 kilometrů za hodinu. Naopak občanští demokraté zvýšení rychlosti na 150 km/h podporují, podle nich je ovšem diskuse o rychlosti zástupná a jen odvádí pozornost od jiných změn novely o pozemních komunikacích, kterou bude na dnes zahájené schůzi projednávat Senát.

Sociální demokracie nechce zvyšovat rychlost na dálnicích. ODS je naopak pro
Foto: Radek Kraus
Popisek: Dálnice D3

Předseda senátorů ČSSD Petr Vícha novinářům řekl, že v této otázce budou mít členové klubu volné hlasování. Většina je ale pro zachování současné maximální rychlosti – mimo jiné kvůli současnému stavu českých dálnic. „Jsem z Ostravy a my po té hrbolaté dálnici stejně jezdíme šedesátkou,“ komentoval Vícha situaci na opravované D1.

Šéf senátorského klubu ODS Jan Kubera je ale přesvědčen o tom, že debata o rychlosti na dálnicích je jen „hezká finta“, jak odvést pozornost od jiných bodů novely, například o tom, že se má výrazně zvýšit pravomoc policie při úpravách místních komunikací. Rychlost je podle něj jen trojí: nulová, přiměřená a nepřiměřená, a stejně záleží na dopravní situaci a stavu vozovky, které musí řidič přizpůsobit svou jízdu. „Šinkanzen má taky větší rychlost než motoráček, a přesto se staví vysokorychlostní tratě,“ argumentoval Kubera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…