Sociální politika, kontroverzní potratová pilulka i šéf krymských Tatarů nadávající na Putina. To se řešilo v ČT

12.06.2014 23:19 | Zprávy

Chystá se změna financování sociálních služeb. Podle nového návrhu by ho měly mít na starosti kraje, nikoli stát. To ale vyvolává kritiku. Podle předsedy Národní rady zdravotně postižených budeme v podstatě jediní v Evropě, kdo se touto cestou vydal. Zaznělo to v Událostech, komentářích.

Sociální politika, kontroverzní potratová pilulka i šéf krymských Tatarů nadávající na Putina. To se řešilo v ČT
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Na úřadech práce mají napilno

„Náš návrh pouze upravuje do lepší formy současný stav. Snažíme se nastavit pravidla tak, aby byla transparentní. Převod na kraje se netýká všech dotačních prostředků. Některé i nadále bude rozdělovat Ministerstvo práce a sociálních věcí,“ hájí návrh ředitel Odboru sociálních služeb MPSV David Pospíšil.

Nedokážeme se poučit

Expertka ODS na sociální problematiku Lenka Kohoutová ale namítá, že nový systém nebude předvídatelný. „Budou koeficienty, ale není jasné, z jaké částky se procenta na sociální služby budou vypočítávat. Stačilo by vydat vyhlášku, kde by byly jasně stanoveny jednotlivé ceny. Jinak je stát na změnu připraven,“ míní Kohoutová.

S tím ale zásadně nesouhlasí předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása. „My budeme unikátní zemí. Dnes je financování sociální služeb decentralizované jenom v Rakousku a Švýcarsku, a i tam se plánuje návrat k původnímu modelu. Znamená to, že v Bruntálu budou jiné služby než v západních Čechách. Nedokážeme se poučit, nerozumím tomu,“ prohlásil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …