Na svém blogu zveřejnil Říha svůj postoj vůči neutichajícímu sporu o církevní restituce. Napsal, že je jisté, že po šesti letech vlády ODS společnost nutně potřebuje změnu. Změnu, která rozbije zaběhané vazby, které umožňují prorůstání korupce. ČSSD však považuje za zcela mrtvou alternativu, neboť svou předvolební kampaní ukázala, že není ničím jiným než ideově naprosto vyprázdněným uskupením.
Podle Říhy se sociální demokraté rétorikou kampaně prezentují jako skupina mocichtivých pokrytců. Kritizuje je za to, že namísto předložení konkrétního programu, snaží se získat podporu veřejnosti používáním nenávistné symboliky. Nenabízí přitom žádný protinávrh, jak vzniklý spor vyřešit. Dle jeho slov pouze infikovávají společnost sdělením, že se mají lidé špatně a za viníka všeho příkoří označují církve, vůči nimž se musí bojovat.„Tento zoufalý charakter kampaně ani nejde připsat ideové orientaci ČSSD. To je věc, kterou bychom v této straně ve srozumitelné podobě hledali dlouhodobě marně,“ píše Říha.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem