Šojdrová přiložila pod migrační kotel: Česko není důvěryhodný partner! A už se to valí, lidé mají vztek

3. 4. 2020 9:35

Poté, co Soudní dvůr Evropské unie rozhodl o tom, že odmítáním uprchlických kvót porušila Česká republika své povinnosti, se europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která hlasitě prosazovala přijetí syrských sirotků, opřela do vlastní země jako do nedůvěryhodného partnera. „Vlastizrádkyně, kolaborantka,“ nešetří ji lidé pro její promigrantskou politiku.

Šojdrová přiložila pod migrační kotel: Česko není důvěryhodný partner! A už se to valí, lidé mají vztek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Šojdrová
reklama

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

37%
63%
hlasovalo: 17920 lidí
Česko stejně jako Polsko a Maďarsko prohrálo svůj spor s Evropskou komisí. Proti rozhodnutí Soudního dvora EU už není žádná možnost odvolání. Evropská komise ještě posoudí, jestli má Česko zaplatit pokutu.

Europoslankyně Šojdrová považuje rozsudek za nešťastný, protože se mu dalo předejít. „Rozsudek se dal očekávat a ČR ho musí respektovat. Je mi to moc líto, rozsudek potvrdil, že nejsme důvěryhodný partner. Měli jsme možnost tomu předejít,“ lamentovala na svém twitteru.

Právě Šojdrová bojovala za přijetí nedoprovázených dětí, které při útěku před válečným konfliktem uvízly v uprchlických zařízeních v Řecku. Do Řecka se dokonce sama vydala, aby přivezla přesný seznam syrských sirotků, kteří by mohli najít azyl v České republice, a vyzvala vládu k solidaritě.

Premiér Andrej Babiš (ANO) je však zastáncem pomoci v zemích původu sirotků, namísto jejich přesidlování. „Pan premiér by mohl být mnohem aktivnější a mohli bychom projevit mnohem více solidarity,“ reagovala tehdy Šojdrová s tím, že premiérův přístup je nedostatečný.

Za své postoje to nyní ostře schytává od svých spoluobčanů.

„Nakopat vás do prdele, šílená vlastizrádkyně!“ neudržel se v diskusi pod příspěvkem europoslankyně uživatel „unbreakable“.

Další reakce nezněly o moc lépe: „Největší paraziti na světě jsou prodejné cuchty. Co prodají vlastní názor za třicet stříbrných v éčkách,“ konstatoval Raskar Kapak.

„Jste schopná zaprodat ČR do cizáckého chřtánu,“ vyčetl Šojdrové Pavel_Ve s tím, že Šojdrová „stojí v čele bandy, která systematicky pracuje na zániku České repbuliky“. „Zasloužíte si jen pohrdání,“ myslí si.

V tom, že se takový rozsudek nejvyššího soudu EU dal očekávat, souhlasil s europoslankyní přispěvatel do diskuse vystupující jako M&X. Agent prezidenta. Ovšem ale z důvodu toho, že na rozsudek byly podle jeho mínění již dávno dopředu napsané noty. „Od EU nepřekvapivé. Takže teď by nás všechny hříšníky mohli chytit za šos a už konečně vyhodit!!!“ doufá.

Než o důvěryhodnosti České republiky zazněly spíše pochyby o důvěryhodnosti Šojdrové. „Důvěryhodná není neomarxislámskofašistická EU a ani vy, paní, od bohabojných lidovců,“ vyjádřila svůj názor Jita Splítková.

Premiér Andrej Babiš v reakci na rozsudek uvedl, že není podstatné, že Česko společně s Polskem a Maďarskem spor u unijního soudu prohrálo. Podle jeho slov je důležité, že Česká republika nebude přijímat žádné migranty a že kvóty v mezičase skončily.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…