Šojgu: USA nacvičovaly jaderný útok na Rusko

24.11.2021 11:21

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu tvrdí, že Spojené státy nacvičovaly jaderný útok na Rusko. Informuje o tom server Euractiv.

Šojgu: USA nacvičovaly jaderný útok na Rusko
Foto: Israel National News
Popisek: Vlajky USA a Ruské federace

Ministr obrany Sergej Šojgu si stěžoval, že letadla NATO se pohybovala příliš blízko ruských hranic.  

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26058 lidí

„Ruský ministr obrany v úterý obvinil americké bombardéry, že začátkem tohoto měsíce nacvičovaly jaderný útok na Rusko ze dvou různých směrů, a stěžoval si, že letadla se dostala do vzdálenosti 20 km (12,4 mil) od ruských hranic,“ napsal server s tím, že Kreml vyjadřuje obavy ze zvýšené aktivity amerických strategických bombardérů.

Největší znepokojení vyvolalo cvičení 'Global Thunder‘, kdy podle ruské strany 10 amerických strategických bombardérů nacvičovalo odpálení jaderných zbraní.

Pentagon tvrdí, že při cvičení neporušil žádnou úmluvu.

„Tyto mise byly v té době veřejně oznámeny a úzce naplánovány se (strategickým velením), (evropským velením), spojenci a partnery, ... aby byl zajištěn soulad se všemi národními a mezinárodními požadavky a protokoly,“ řekl Anton Semelroth, mluvčí Pentagonu.

Obvinění přichází v době, kdy američtí představitelé vyjadřují obavy z možné ruské intervence na Ukrajině.

Ruská strana v této věci vede konzultace také s Čínou, protože obě země spojuje ostražitost vůči americkým akcím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…