Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

25.09.2018 20:55

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republiky Miloš Zeman také do Přerova, kde byl jasným vítězem prezidentského klání. Na přerovském náměstí Tomáše G. Masaryka debatoval s občany zhruba čtyři desítky minut. Prezidentovi kladli lidé otázky přímo v hledišti, kde měli k dispozici bezdrátové mikrofony. V hledišti to chvílemi pořádně vřelo, křičelo se a pískalo, protože nás prý Zeman vede do totality. Přesvědčte se sami.

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vladimír Hučín se ptal prezidenta na setkání v Přerově

V úterý v půl šesté se hlava státu setkala s přerovským primátorem Vladimírem Puchalským a radními. O půl hodiny později pak začala naplánovaná beseda s občany na přerovském náměstí Tomáše G. Masaryka. Na pódium Zemana doprovodili primátor Přerova Vladimír Puchalský a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Anketa

Myslíte, že současné vedení vašeho města, vaší obce či vaší městské části krade?

86%
14%
hlasovalo: 4573 lidí

Hned v úvodu prezident Miloš Zeman předeslal, že občanům města Přerov přišel především poděkovat, jelikož právě zde dostal 64,5 procenta hlasů ve druhém kolem prezidentské volby.

Ještě než se začali lidé prezidenta dotazovat, při pohledu do hlediště si Zeman povšiml mužů držících transparent s nápisem „Stop totalitě“, na který se rozhodl bezprostředně reagovat. „Chtěl bych autory, kteří totalitu nezažili, upozornit, že charakteristikou totality je absence svobodných voleb,“ připomněl s tím, že něco takového v Česku nyní nemáme, a není proto důvod ji zastavovat. „Spíše bychom měli zastavit neinformovanost,“ zdůraznil a poprosil, aby ti, kdo nápis drží, se ujali mikrofonu a vyjádřili svůj názor či položili otázku.

Poté si všiml občana mávajícího červenými trenýrkami. Načež poznamenal, že v tomto studeném počasí být naostro je poněkud riskantní. „Nedávno se ale i jistý David Rath postavil před Pražský hrad, otevřel aktovku a vytáhl z ní červené trenýrky a zamával jimi!“ připomněl Zeman.

Prezident se pak přesunul k problémům, kterých si v Přerově všímá, z nichž jedním jsou nepřizpůsobiví občané. „To jsou občané, kteří odmítají nabízenou práci, aniž k tomu mají vážné důvody,“ upřesnil s tím, že v Přerově přímo ve městě je 5,6 procenta nezaměstnaných. „Ti zkreslují celkovou statistiku. Řešením tohoto problému podle prezidenta je, aby neměli nárok na sociální dávky.

Tamní občany nezapomněl následně požádat, aby šli 5. a 6. října k volbám. „Volte, koho chcete, ale jsou tu i kandidáti, kteří vám mohou hodně slibovat, vykašlete se na ně, mohou městu akorát uškodit,“ nabádal a poradil, aby se zaměřili a vážili si lidí, kteří už něco dokázali.

Poté už došlo na dotazy přímo od lidí. A jako první se o slovo přihlásil muž držící nápis „Stop totalitě“, který přijal Zemanovu výzvu se vyjádřit. Již značně rozčílený muž začal do mikrofonu vykřikovat, že v totalitě žil celých dvacet let a totalita, na kterou dnes upozorňují, je totalita, která se blíží a kterou právě Zeman představuje. „Navštěvujete už pouze země, které jsou totalitní nebo autoritářské, jako jsou Čína a Rusko,“ zdůraznil s tím, že u Merkelové dostal pouze třicet minut času a v USA nebyl vůbec.

„Co je to totalita, vědí nejlépe političtí vězni, se kterými přednáším po středních školách již dvacet let,“ připomněl mu jeho přerovský odpůrce. Zeman mu vzápětí oponoval, že před týdnem se vrátil z Německa, kde jednal celé dvě a půl hodiny s německým prezidentem, ne pouze s Merkelovou. Vyvrátil tvrzení, že by naše země směřovala k totalitě. „Já ji k totalitě nesměřuji a stejně ani Babiš a jeho hnutí ANO, které dostalo ve volbách třicet procent hlasů, když se s tím nedokážete smířit, tak jste ubožák,“ nepáral se s odpovědí Zeman, rázem se ozval velký potlesk přítomných lidí, kteří přišli prezidentovi vyjádřit svou podporu.

Další téma, které padlo na stůl, byl zákon o zálohovaném výživném, který zajímal ženu samoživitelku. Ta si stěžovala, že ji trápí problém dostat výživné zpět. Prezident připomněl, že tuto myšlenku vždy podporoval, i když byla často kritizována. „Zákon o zálohovaném výživném je ve vládním programovém prohlášení a věřím, že bude přijat,“ doplnil.

O slovo se pak přihlásil muž, z něhož se vyklubal někdejší disident a zpravodajec Vladimír Hučín. Diváky informoval, že deset let působil v české tajné službě. „Jednou jsme dostali pokyn monitorovat činnost na zámku řeckého konfidenta, komunisty a agenta StB Statise Prusalise. Vy jste tam byl tenkrát ožralý. Za přítomnosti mnoha agentů Státní bezpečnosti a kmenových zaměstnanců StB,“ řekl s tím, že z toho celého tehdy napsal zprávu, kterou zálohoval. „Tohle by premiér dělat neměl. Pak vznikl rozkaz, kdy jsme měli řešit Markétu Regecovou, a ten přišel z vaší kanceláře, když jste byl premiér. Odmítl jsem to řešit. Je z toho dokumentace dobře ukrytá a v pravou chvíli bude vhodné ji vytáhnout,“ pokřikoval na prezidenta a vyčetl mu, že zneužil svého postavení a nutil pracovníky tajných služeb a policejního aparátu k něčemu, co se neslučovalo se zákonem. „Máte z tohoto zločinu ve věci Regecové výčitky? Kdyby lidé věděli, co jste dělal, tak by vás dnes nevolili,“ uzavřel svůj dotaz.

Pak ještě doplnil, že jej mrzí, že byl „třetí odboj“, ten protikomunistický, ukončen. „Já jsem ten samet nevítal,“ dodal, že bohužel byl zvolen tento způsob, takže tu máme „hnutí estébáka Babiše“. To má prý třicet procent voličů, jak prezident připomněl, ale toto číslo podle Hučína nápadně připomíná podíl agentů StB ve společnosti, kterých bylo také zhruba třicet procent, takže se vlastně není čemu divit. „Pane Hučíne...,“ pokusil se jej prezident zastavit. Hučín ale pokračoval výzvou, ať prezident už zanechá svých trapných bonmotů, a dodal, že je přesvědčen, že Zemana vidí naposledy. „Takže vám přeji hodně tučného masa, silné kuřivo a dost alkoholu,“ skončil za pískotu ostatních diváků. 

„Jsem rád, že ne každý občan Přerova je jako vy,“ začal svou odpověď prezident. Uvedl, že Prusalise zná velmi dobře jako skvělého zpěváka, kterého si váží za to, že v Ostravě-Porubě koupil zchátralý zámek, který opravil, aniž na něj dostal korunu. „Co se týká Regecové, ta kdysi vydírala firmu Philips díky šikovnému advokátovi, protože šlo o pozemky, které firma Philips potřebovala k tomu, aby rozšiřovala svůj podnik,“ doplnil s tím, že to nepokládá za zločin. „Řekl jste, že máte nějaké materiály o mně, i když nevím, že by nějaké byly, má odpověď zní: Strčte si je někam,“ pousmál se prezident.

Slova se následně pro změnu ujal Zemanův podporovatel. „Pane prezidente, obdivuji vás, jaký jste rétor. Zajímalo by mě, jestli funguje v zahraniční politice mezi vládou a vámi jistá kooperace,“ položil přerovský občan svůj dotaz. Prezident poukázal na to, že před dvěma týdny se konala porada nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice a bylo vydáno i společné prohlášení. „S radostí mohu konstatovat, že mezi předsedou vlády, ministrem zahraničí je v oblasti zahraniční politiky naprostá shoda,“ uvedl s tím, že on sám se stará především o ekonomickou diplomacii, aby naši exportéři měli kam vyvážet, a kdyby bylo nutné, aby do Česka připlouvaly dobré investice ze zahraničí.

Poslední dotaz položil student gymnázia. Zajímalo ho, jestli se ze Švédska, které podle něj nezvládá příval uprchlíků, stane ještě někdy prosperující země. Chyba se stala v okamžiku, kdy se Švédové naivně domnívali, že muslimští migranti jsou stejní jako evropští, odpověděl Zeman. Nyní si prý ale všiml, že švédský premiér změnil svou orientaci a oznámil, že hodlají deportovat osmdesát tisíc muslimských migrantů. „A dobře udělal. Dobře děláme i my, když říkáme, že tento typ migrantů tu nemá co dělat,“ sdělil.

Mladík se pak zeptal i na kontrolu hospodaření veřejnoprávních médií, jako je Česká televize. „Českou televizi raději přepínám, jen vás kritizují a říkají, že Ruská federace je náš největší nepřítel. Bude Nejvyšší kontrolní úřad prověřovat hospodaření ČT?“ dotazoval se student.

Zeman proto uvedl příklad, který prý České televizi vytkla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. „Naše veřejnoprávní televize v době amerických prezidentských voleb vysílala pořad, který se jmenoval ‚Americká poslední noc‘. V něm se sešli čtyři zastánci Hillary Clintonové a žádný zastánce Donalda Trumpa. Tady to je jasný důkaz objektivity ČT,“ odpověděl a dodal, že sedm miliard korun, se kterými ČT hospodaří, by se dalo využít lépe než k propagaci politických stran, jako je TOP 09. „Jedním z takových případů, kterému dělá ČT reklamu, je i ten nejnechutnější zjev na obrazovce, který se jmenuje Miroslav Kalousek,“ uzavřel.

Závěrem se pak prezident zapsal do pamětní knihy statutárního města Přerova a starosta mu předal dárek vycházející z hanácké tradice v podobě kvalitního vína.

 

reklama

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…