Šokující slova berlínské prokurátorky pro antisemitismus: Když nezjistíme, kdo útok spáchal, počítáme to tak, že jej spáchali pravičáci

18.05.2019 17:35 | Zprávy
autor: rak

Zvláštní státní zástupkyně pro antisemitské činy v Berlíně Claudia Vanoni poskytla rozhovor serveru Berliner Zeitung. Z rozhovoru vyplývá, že v Německu, respektive v jeho metropoli, se začalo rapidně navyšovat množství případů antisemitismu. Tyto skutky jsou však často obětmi tajeny, a pokud se o ně policie začne zajímat, s největší pravděpodobností je označí za akt extrémní pravice. Vanoni hovořila i o antisemitismu mezi muslimy a o loňském případu, kdy byli dva muži s jarmulkou napadeni syrským imigrantem.

Šokující slova berlínské prokurátorky pro antisemitismus: Když nezjistíme, kdo útok spáchal, počítáme to tak, že jej spáchali pravičáci
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus

Claudia Vanoni v rozhovoru hovořila o zvýšení nenávisti vůči židovským občanům. Zmínila se též, že německá policie zaznamenala do poloviny loňského roku již přes 295 antisemitských trestných činů, a to jen v samotném Berlíně. Vanoni na otázku, proč si myslí, že je právě v Berlíně evidován takto vysoký počet antisemitsky motivovaných trestných činů, nabízí možnost, že to je důsledkem zapojení Výzkumného informačního centra o antisemitismu, díky němuž se policie o těchto činech dozví. Nepopřela tím možnost, že jsou podobně alarmující počty daných skutků i v jiných částech Německa, avšak nejsou policii dostatečně známy.

Dle Vanoni mnoho obětí těchto činů neinformuje policii, jelikož to bere jako bezpředmětné. Jako příklad uvedla případ devatenáctiletého Syřana odsouzeného za napadení dvou mužů s jarmulkou k pouhým čtyřem týdnům výchovného trestu odnětí svobody. Jelikož byl již před soudním líčením muž ve vazbě, dostal se okamžitě po verdiktu na svobodu s tím, že bude po dobu jednoho roku pod výchovným dohledem.

V případu z minulého roku byl tento Syřan obviněn, že dva mladé muže s jarmulkou napadl a uštědřil jim několik ran opaskem od kalhot. Celý útok si jeden z napadených natočil na mobilní telefon a případ pak vyvolal pozdvižení v celém Německu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

17:45 Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

Zatímco část evropských médií líčí Maďarsko jako zemi na pokraji úpadku, realita v ulicích Budapešti…