Sommerová se rozzlobila, že nepřijímáme uprchlíky. Pak ale přišla tato slova: Když vidím Německo, Francii, Belgii, žena tam nemůže v klidu vyjít na ulici. Jsou tam ti mladí nezařazení muži...

26.07.2017 17:10

Režisérka Olga Sommerová v internetové televizi DVTV.cz řekla moderátorce Daniele Drtinové, že liberální demokracie v Česku může být ohrožena. Má za to, že velkým nebezpečím pro tuto zemi je šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kterého považuje za autokrata. Proto se rozhodla proti němu vytáhnout v barvách TOP 09. A to i přesto, že s předsedou strany Miroslavem Kalouskem v lecčems nesouhlasí. Došlo i na uprchlíky, kterým prý máme pomáhat, ale nedopustit, abychom dopadli jako v Německu.

Sommerová se rozzlobila, že nepřijímáme uprchlíky. Pak ale přišla tato slova: Když vidím Německo, Francii, Belgii, žena tam nemůže v klidu vyjít na ulici. Jsou tam ti mladí nezařazení muži...
Foto: Pavel Gwužď, NextFoto
Popisek: Olga Sommerová s Andrejem Babišem na premiéře filmu Magický hlas rebelky v červenci 2014
reklama

„Pro mě je to autokrat, ne demokrat,“ poznamenala Sommerová hned na úvod na adresu Andreje Babiše. „Stačí se podívat na to, že chce snížit počet poslanců, zrušit Senát a tak podobně. Ten jeho způsob uvažování je řídit lidi, ale politici jsou tu od toho, aby nám sloužili,“ uvedla režisérka. Pokud se tenhle člověk dostane k moci, tak liberální demokracii v Česku omezí a bude upozaďovat práva menšin, které by měl chránit.

Když se dívá na Babiše a jeho boj proti korupci, vzpomene si prý občas na klasické české přísloví, v němž zloděj volá chyťte zloděje. Pokud se tento člověk dostane k moci, údajně by se mohl pokusit skutečně omezit českou demokracii. Stačí se prý podívat, jak je to v Polsku nebo v Maďarsku, kde už se tohle všechno děje. Dochází k útokům na média, na soustavu soudů a tak podobně.

Sommerová má však naději. Doufá, že po podzimních volbách se spojí demokratické strany ČSSD, ODS, TOP 09 a lidovci a budou hájit demokracii v Česku právě proti Babišovi. Režisérka doufá, že tyto strany udrží směřování naší země na Západ, k Evropské unii i k NATO.

Jsou však otázky, kde se Sommerová neshodne nejen s Babišem, ale také s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Režisérka např. ze všech sil podporuje kvóty pro ženy v politice, ale Kalousek se nikdy netajil tím, že je odpůrcem kvót. Považuje je za urážlivé především pro ženy samotné. Sommerová to vidí jinak.

„Jestliže tady ženy byly diskriminovány tisíciletí, tak je třeba v jistém okamžiku převrátit tu situaci ve společnosti. Lidé si zvykli, že tu politiku dělají muži, ale ty ženské hodnoty jsou skutečně jiné. A když už ve Sněmovně ty ženy jsou, tak to jsou vlastně muži v sukních, což nám nepomůže,“ pravila režisérka, která věří, že by si jednou Češi mohli zvolit prezidentku. Jednou věcí si je prý jistá už dnes. Miloš Zeman se prý podruhé rozhodně nestane prezidentem a pro Českou republiku to bude jen dobře, vyjádřila svůj názor dáma.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

S Kalouskem se prý neshodne třeba ani na tématu matek samoživitelek, které často žijí v zoufalých podmínkách a nikdo jim nepomáhá. Prý ani stát.  

Pár slov padlo také ke kauze, v níž sehrál roli Václav Klaus mladší. Ten režisérku nařkl, že mluvila hanlivě o lidech žijících v panelácích. Umělkyně to v internetové televizi znovu odmítla, že by kdy proti svým spoluobčanům z paneláků pronesla křivého slova. Vyzvala proto Klause, aby její údajná slova doložil, což ale on odmítl. Dáma tím celý spor považuje za uzavřený.

„Je to lež. Tohle se přece nedělá. Já bych napsala na internet, že Václav Klaus znásilnil nezletilou a někdo si to převezme. Takhle to přece nejde,“ kroutila hlavou umělkyně.

Nakonec došlo i na uprchlickou krizi. Dáma je přesvědčena, že děláme ostudu, když do Bruselu vzkazujeme, že nepřijmeme žádného uprchlíka. Sommerová to považuje za nepřijatelné. „Já to rozhodnutí Visegrádu nepřijímat uprchlíky nepovažuju za správné. Musíme si uvědomit, jaké problémy teď má Itálie, a my jim nepomůžeme.“

Na kameru však také řekla, že by dnes nechtěla žít ve Francii nebo v Belgii, kde je tolik muslimů, že se ženy bojí vycházet na ulici.   

„Já když vidím, co se děje, ve Francii, v Belgii, v Německu, že tam žena ani nemůže v klidu vyjít na ulici, jak to dřív bývalo, protože tam jsou ti mladí nezařazení muži, kteří možná ani nechtějí pracovat, tak já bych v takové společnosti žít nechtěla,“ prohlásila Sommerová. „Jde taky o naši západní civilizaci a západní kulturu, která nám dovoluje žít v naší civilizaci a v naší kultuře,“ doplnila.

Zdá se jí, že na Západě dnes žije migrantů příliš mnoho a režisérka neví, jak se s tím západní společnost vypořádá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…