Soud dostane v pátek žalobu na Ratha. Jen popis skutků má skoro třicet stran

04.04.2013 16:19

Obžaloba na poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha i desítku jeho spoluobviněných je hotová, k soudu dorazí zřejmě už zítra. Se závěry policie se státní zástupce Petr Jirát plně ztotožnil, v obžalobě se tak oproti obvinění nic nezměnilo.

Soud dostane v pátek žalobu na Ratha. Jen popis skutků má skoro třicet stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Skupinu viní z korupce, Ratha pak konkrétně z vícenásobného převzetí úplatku v hodnotě celkem přesahující 22 milionů korun. Žalobce Petr Jirát teď zajišťuje převoz velkého množství spisového materiálu k soudu. 

„Ta obžaloba, ta už je napsaná, ale já dělám ty technické věci kolem toho, které se podle zákona ještě musí udělat. Ta obžaloba má tedy 88 stran,“ uvedl Jirát s tím, že 27 stran je věnováno jen popisům skutků všech 11 obviněných. 

V případu se jako první doznala podnikatelka Ivana Salačová, která s policií na rozkrytí korupce spolupracovala. Jestli si tím vyslouží mnohem mírnější trest, žalobce tají. Dopředu nechce prozradit ani to, jestli Salačové v obžalobě přiznal postavení takzvané spolupracují obviněné. „Tohle já říkat nebudu, to se musí dočíst paní obviněná a její obhájce až z podané obžaloby, kterou jí bude doručovat soud,“ dodal Jirát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…