Soud projedná kauzu sexuálního nátlaku exradního za ODS Dostála

11.11.2019 9:16

Olomoucký krajský soud projedná příští pondělí odvolání přerovského politika Marka Dostála z ODS, kterého přerovský soud uznal vinným ze sexuálního nátlaku, a uložil mu podmíněný trest rok vězení se zkušebním odkladem na dva roky. ČTK to potvrdil místopředseda krajského soudu Michal Jelínek.

Soud projedná kauzu sexuálního nátlaku exradního za ODS Dostála
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Dostál kvůli kauze rezignoval po komunálních volbách na funkci přerovského radního s tím, že chce očistit své jméno. Pravomocný rozsudek bude pro politika, který je stále přerovským zastupitelem, klíčový.

Dostál podle rozsudku zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, která v jeho firmě pracovala jako servírka, ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku. Incident se podle obžaloby odehrál v listopadu 2017, přerovský politik podle ní využil špatné finanční situace poškozené. Ke styku ji údajně přiměl v okamžiku, kdy přišel na schodek v tržbě, který měla na svědomí. Soud mu uložil kromě trestu i povinnost zaplatit jí 50.000 korun.

Dostál vinu popíral a odsouzení v případu až do vynesení rozsudku letos v červnu nečekal. Tvrdil, že jde z o mstu ženy kvůli zpronevěře. Přerovský soudce Jan Rektor se k výpovědi poškozené přiklonil nakonec i s ohledem na to, že podle znalců se u ní vyvinula posttraumatická psychická porucha. Znalci označili výpověď ženy za věrohodnou a vyvrátili teorii, že důvodem jejího trestního oznámení byla msta. Dostálovi za sexuální nátlak hrozila původně sazba šesti měsíců až čtyř let nebo zákaz činnosti.

Dostál se stal přerovským radním loni 5. listopadu. O obvinění se začalo veřejně mluvit na dalším jednání zastupitelstva 19. listopadu, kdy na něj upozornili opoziční zastupitelé. Dostál rezignoval loni 6. prosince, kdy už byla podaná obžaloba.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

17:52 „Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

V Otázkách Václava Moravce se k možnému střetu Ukrajiny a Ruska vyjadřoval bývalý ministr zahraničí …