Soud projedná žalobu zvukaře zadrženého při Zemanově mítinku

18.10.2019 6:10 | Zprávy
autor: nab

Pražský městský soud dnes projedná žalobu zvukaře Jaroslava Hensla na ministerstvo vnitra a policii. Policisté muže zadrželi poté, co při setkání prezidenta Miloše Zemana s občany v Lipníku nad Bečvou pustil píseň Modlitba pro Martu. Hensl požaduje, aby soud určil, že policejní zásah byl nezákonný.

Soud projedná žalobu zvukaře zadrženého při Zemanově mítinku
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Incident se stal 8. listopadu 2017 při Zemanově návštěvě Olomouckého kraje. Několik desítek lidí v Lipníku vyjadřovalo nevoli vůči prezidentovi zdviženými červenými kartami a Hensl pouštěl hudbu z okna přilehlé budovy restaurace. Policie za ním došla a přikázala mu, aby hudbu vypnul. Podle žaloby u něj také provedla osobní prohlídku a převezla ho na policejní služebnu. Muž tvrdí, že tím policisté zkrátili jeho práva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

20:53 Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

Po nedávném promítání dokumentu Velký vlastenecký výlet, který sleduje cestu pochybovačů o válce na …