Soud rozhodl: Hrad se musí omluvit. Zeman lhal

01.09.2016 15:16 | Zprávy
autor: spa

Kancelář prezidenta republiky se musí omluvit vnučce Ferdinanda Peroutky za výroky Miloše Zemana, který novináře opakovaně označil za autora článku "Hitler je gentleman". Omlouvat se naopak nemusí za tvrzení, že Peroutka napsal "nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky", ani za úvahu o fascinaci intelektuálů zrůdným učením. Dnešní rozhodnutí pražského městského soudu je pravomocné.

Soud rozhodl: Hrad se musí omluvit. Zeman lhal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk ze zámku v Lánech

Předseda senátu Tomáš Novosad konstatoval, že pokud někdo někoho označí za gentlemana, přisuzuje mu noblesní, korektní a slušné vystupování. "Nic takového se v těch článcích nepodává, Peroutka nic takového Hitlerovi nepřisuzoval a není fér ve vztahu k němu uvádět, že takový článek napsal nebo že něco takového o Hitlerovi rozšiřoval," uvedl.

Naopak ohledně výroku o vlcích není podle Novosada omluva na místě, protože Peroutka v některých svých článcích použil obsahově podobné výroky. Článek nazvaný "Češi, Němci a židé" pak soudce označil přímo za antisemitský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

21:11 „Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

Ukrajinka v Česku odpovídá kritikům: „Vaše nenávist mi ukazuje, že jdu správným směrem – a jednou mo…