Soud s Rathem má vánoční přestávku. Zatím drží trumfy žalobce Jirát

21.12.2013 13:02

Vzhledem k vánočním svátkům bylo přerušeno soudní řízení s někdejším vysoce postaveným politikem ČSSD Davidem Rathem a dalšími obžalovanými v korupční kauze. Spolu s Rathem jsou nejčastěji jmenováni Kateřina Pancová a Petr Kott. Ukazuje se prý, že trumfy teď drží v rukou státní zástupce Petr Jirát.

Soud s Rathem má vánoční přestávku. Zatím drží trumfy žalobce Jirát
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Soud s Davidem Rathem a dalšími obžalovanými bude pokračovat po Novém roce. Server Aktuálně.cz k tomu uvádí, že míč je teď na straně státního zástupce Petra Jiráta. Ten má na své straně spolupracující obviněnou podnikatelku Ivanu Salačovou a množství odposlechů. Řada z nich již před soudem zazněla. Dozvěděli jsme se z nich např. i něco o intimních partiích Petra Kotta nebo to, že by David Rath přál vězení někdejšímu předsedou VV Vítu Bártovi, který prý v Česku vybudoval mafii. Rath také na jednom z nich prozrazuje varování, kterého se mu dostalo od ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešové před krajskými volbami v roce 2012, že se něco chystá na ČSSD.

„Konečná výše trestu se může ještě měnit, je však od počátku jasné, že poté, co Kott a Pancová odmítli vypovídat, budou mít hlavní roli v případu odposlechy a v případě Ratha třeba i záběry policie pořízené bezprostředně po jeho zatčení,“ píše server. Rath se např. k odposlechům vyjadřuje, ale často poukazuje především na jejich nesrozumitelnost či na fakt, že před soudem zaznívají jen části odposlechů a dochází tak k vytrhávání informací z kontextu. Jirát tuto skutečnost hájí tím, že u soudu smí podle zákona zaznít jen to, co má souvislosti s danou kauzou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…