Soud uznal Nečasovou vinnou v kauze zneužití zpravodajství

22.11.2017 10:23

Soud dnes uznal Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a trojici zpravodajců vinnými v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Rozsudek není pravomocný, lze předpokládat, že obžalovaní se proti němu odvolají. Výši uložených trestů soud teprve oznámí.

Soud uznal Nečasovou vinnou v kauze zneužití zpravodajství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem
reklama

Aféra kolem někdejší šéfky premiérova kabinetu přispěla v roce 2013 k pádu vlády Petra Nečase (ODS). Nagyová podle verdiktu nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby sledovali Nečasovu tehdejší manželku Radku. Využila k tomu svůj „blízký osobní poměr“ s premiérem. Státní zástupci tvrdí, že získáním informací o manželce chtěla uspíšit Nečasův rozvod.

Předchozí soudkyně Helena Králová obžalované u Obvodního soudu pro Prahu 1 opakovaně osvobodila. Zprošťující verdikty však pokaždé zrušil odvolací senát, který nakonec nařídil soudkyni vyměnit kvůli nerespektování jeho právních názorů. Věc převzala Pavla Hájková.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…