Soud zprostil obžaloby advokáta Teryngela

23.02.2012 12:46

Pražský městský soud dnes zprostil obžaloby známého pražského advokáta Jiřího Teryngela. Podle žalobců se podílel na stomilionovém daňovém úniku při obchodu s cigaretami, údajně také donutil podnikatele podepsat směnku na 80 milionů korun. Spolu s právníkem jsou v kauze spojené s firmou Letka Team stíháni další tři lidé. Advokát již na počátku hlavního líčení vinu odmítl. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.

Soud zprostil obžaloby advokáta Teryngela
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Teryngel spolu se synem někdejšího šéfa kladenských hutí Markem Stehlíkem a Vladimírem Mošovským údajně v březnu 2007 donutili podnikatele podepsat směnku na 80 milionů korun. Vyhrožovali mu prý tím, že jinak nebudou moci vzhledem k finanční situaci uhradit jeho faktury a dodat mu zboží. Protože však advokát na dokumentu omylem neuvedl důležitý údaj, nebyla směnka nikdy proplacena.

Okradli stát o sto osmnáct milionů korun

Trojice také podle žalobce spolu s tehdejším členem představenstva společnosti Letka Team Jurajem Glaserem nezanesla do daňového přiznání některé příjmy z obchodů z cigaret. Na dani z přidané hodnoty tak prý ošidili stát o 118 milionů korun. Glaser pak prý zároveň uznal jiné firmě neexistující dluh od společnosti Letka Team, který konkurzní správce později vyplatil. Člena představenstva k tomu údajně navedl jednatel jediného akcionáře firmy Mošovský. Společnosti prý způsobili škodu přes 165 milionů.

Městský soud dnes potrestal za pokus o porušování povinnosti při správě cizího majetku podmíněnými tresty pouze Mošovského s Glaserem. Z údajných daňových úniků a vydírání byli všichni obžalovaní zproštěni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…