Soud zrušil nucenou správu Sazky, ta zatím přišla o peníze z terminálů

18.03.2011 18:50 | Zprávy
autor: jac

Vrchní soud v Praze v pátek zrušil verdikt prvoinstančního soudu, který stanovil Sazce předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku. Přibližně v té samé době přestali mobilní operátoři poskytovat dobíjení telefonů přes Sazka terminály.

Soud zrušil nucenou správu Sazky, ta zatím přišla o peníze z terminálů

Podle vrchního soudu "k ustanovení předběžného správce je možné přistoupit jenom na základě zcela konkrétních a doložených skutečností, jež odůvodňují potřebu např. zjistit a zajistit majetkovou podstatu dlužníka. Takové skutečnosti se však z napadeného usnesení - a opakovaně to budiž zdůrazněno - nepodávají," konstatoval podle agentury Mediafax soud.

"Z těchto důvodů a se zřetelem k tomu, že pro rozhodnutí o předběžném opatření je rozhodující stav v době vydání usnesení soudu prvního stupně, odvolací soud napadené usnesení jako nepřezkoumatelné zrušil a věc vrátil soudu prvního stupně k dalšímu řízení," dodali soudci.

Operátoři utíkají

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bednárik o klíčové železniční stavbě: Babiš promluvil s Merzem a Německo změnilo rétoriku

20:31 Bednárik o klíčové železniční stavbě: Babiš promluvil s Merzem a Německo změnilo rétoriku

Osobní setkání Andreje Babiše s německým spolkovým kancléřem podle ministra dopravy Ivana Bednárika …