Soud zrušil pokuty 1,07 milionu pro Ministerstvo financí

04.10.2019 16:33

Krajský soud v Brně zrušil dvě rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), v nichž úřad vyměřil pokuty Ministerstvu financí v celkové výši 1,07 milionu korun. ČTK to zjistila z úřední desky soudu.

Soud zrušil pokuty 1,07 milionu pro Ministerstvo financí
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Větší ze zrušených sankcí se týká zajištění podpory provozu integrovaného informačního systému státní pokladny pro rok 2013 a první čtvrtletí roku 2014. Ministerstvo nevypsalo otevřený tendr, což podle úřadu mělo. Od ÚOHS za to dostalo pokutu 820.000 korun, předseda Petr Rafaj rozhodnutí úřadu potvrdil a podaný rozklad zamítl.

Krajský soud v Brně zrušil i rozhodnutí, které stanovilo pokutu 250.000 korun za veřejnou zakázku na další rozvoj Informačního systému Auditního orgánu (ISAO) z přelomu let 2013 a 2014. I v tomto případě ministerstvo neoprávněně vypsalo jednací řízení bez uveřejnění, zakázka ale nesplňovala zákonné podmínky pro takový postup. I v tomto případě ministerstvo podalo rozklad a předseda úřadu jej zamítl.

Obě pokuty už Ministerstvo financí zaplatilo, a to v roce 2017, kdy o případech rozhodl předseda ÚOHS. Podle rozhodnutí krajského soudu se ale úřad oběma případy musí zabývat znovu a vzít přitom v potaz právní názor soudu.

Pokud by při opětovném rozhodnutí úřad rozhodl jinak a pokutu nestanovil nebo stanovil v jiné výši, dostane ministerstvo peníze zpět.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…