Soudce je zásahem v ČT zděšen. Odnášet materiály jsem nepovolil, tvrdí

14.03.2011 20:18

Muž, který zásah v ČT nařídil, je jeho výsledkem zděšen. Ozbrojenci prý nebyli pověřeni tím, aby z televize odnášeli materiál, pro který si původně nepřišli.

Soudce je zásahem v ČT zděšen. Odnášet materiály jsem nepovolil, tvrdí

Páteční vpád ozbrojenců do České televize vyděsil nejen českou veřejnost a politiky, ale třeba také soudce Kryštofa Nového, který příkaz k prohlídce ČT vydal.

Zákrok ozbrojených vojáků se podle něho musí vyšetřit. Nový se totiž obává, že ozbrojenci  zneužili jeho povolení k získání novinářských informací a zdrojů. Například k zabavení pytlů dokumentů prý vůbec neměli oprávnění.

Proč vystěhovávali? Nechápu, stěžuje si soudce

"Já jsem vydal povolení na zabavení jednoho listinného důkazu, případně jeho kopií či třeba šanonu, v němž byl. A nikoliv k vystěhování celé kanceláře. Kladu si otázku, zda zasahující policisté projevili absolutní neznalost a ignoraci zákona, či zda úmyslně nezneužili příkaz soudu k prohlídce prostor kanceláře číslo 145, a to za situace, kdy věděli, že kancelář užívají tři redaktoři. Tedy nikoliv jen Karel Rožánek, který měl dokumentem disponovat," řekl deníku MF Dnes Nový.

Více o tématu ozbrojenci v ČT

Soudce kritizuje ale i samotný vpád ozbrojené jednotky do ČT. "Očekával jsem, že přijdou do televize čtyři neozbrojení důstojníci v uniformách, prokážou se povolením soudu a pokusí se v poklidu zabavit jeden listinný důkaz. Pokud by jim nebylo vyhověno, tak zavolají státní policii. Místo toho se stalo to, co všichni viděli.. Jsem z toho zaskočen. Za 19 let kariéry jsem tohle nikdy nezažil," řekl pro deník soudce Nový.

Vojenská policie obsadila objekt zpravodajství ČT v pátek večer. Ozbrojenci vtrhli do kanceláře redaktora Karla Rožánka, kde hledali dokument k případu exšéfa vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Ten ale nenašli. A tak si odnesli alespoň jiné listiny.

Více čtěte:

Vondra musí odstoupit. Za páteční razii je odpovědný, tvrdí Paroubek

Šťastný je v šoku: Nepochopitelná demonstrace síly v ČT

Vondra: Kukly a samopaly v ČT, to by mě nenapadlo

K obraně před bezprávím stačí mít televizi, podotkl Sokol

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

13:42 Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to …