Soudruh z Filipova kraje vychválil předsedu KSČM: Naše taktika dosahuje kýžených plodů

14. 5. 2016 11:10

Komunisté si dnes na svém sjezdu zvolí nového nebo staronového předsedu strany. V souvislosti s tím publikoval na webu Halonoviny.cz kandidát do jihočeského krajského zastupitelstva Radek Nejezchleb malé zamyšlení nad tím, čeho se KSČM v posledních čtyřech letech podařilo dosáhnout.

Soudruh z Filipova kraje vychválil předsedu KSČM: Naše taktika dosahuje kýžených plodů
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

V krajských volbách roku 2012 dosáhla KSČM prý výtečných výsledků. Obhajovala 114 mandátů, nově jich získala 182, což bylo 20,44 procenta hlasů. Komunisté vyhráli ve dvou krajích – Karlovarském a Ústeckém, přičemž Oldřich Bubeníček se stal historicky prvním komunistickým hejtmanem. A nutno dodat, že se drží na předních příčkách popularity mezi hejtmany. V senátních volbách KSČM sice zastoupení v horní komoře nezískala, přesto její čtyři zástupci postoupili do druhého kola. Cenné bylo zejména vítězství Jiřího Dolejše v prvním kole v tradičně pravicové Praze.

V roce 2013 se uskutečnily předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Komunisté v nich dostali 14,91 procenta hlasů, čímž obsadili třetí příčku (v roce 2010 byla KSČM čtvrtá). Namísto 26 poslanců získali 33 zástupců ve sněmovně. Navíc se předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip stal místopředsedou Poslanecké sněmovny.

K největším úspěchům KSČM v tomto volebním období prý patří například zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, kdy KSČM – podle svého volebního programu – podpořila vládní návrh. Kromě toho se strana výrazně podílela i na schválení letošního příspěvku 1 200 korun pro všechny důchodce.

Nejezchleb na závěr píše, že se domnívá, že současná taktika KSČM dosahuje kýžených plodů. Naznačuje tak podporu současnému vedení KSČM.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

20:00 Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

POTOMCI LEGIONÁŘŮ Po pádu komunismu a éře rozpadu za vlády Borise Jelcina je pro Rusko asi nejlepší …