Soudu návrh na zrušení amnestie zamítli. Tak se přidal k senátorům

18.02.2013 21:54

Pražský městský soud se připojí jako vedlejší účastník k návrhu skupiny senátorů Ústavnímu soudu na zrušení části novoroční amnestie. Po dnešním jednání se soudcem Kamilem Kydalkou to ČTK řekla zástupkyně skupiny senátorů Alena Gajdůšková (ČSSD). Ústavní soud nedávno zamítl návrh Městského soudu v Praze na zrušení celé amnestie.

Soudu návrh na zrušení amnestie zamítli. Tak se přidal k senátorům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková
reklama

Část senátorů navrhuje zrušení amnestie v části, která se týká zastavení kauz, jež trvají déle než osm let a hrozí u nich sazba do deseti let vězení. Senátoři namítají, že amnestie touto částí porušuje práva rovnosti občanů poškozených amnestovanými a že poškozeným uzavírá možnost domoci se jejich nároků.

"Pan soudce Kydalka mě informoval o tom, že dnes odeslal datovou schránkou připojení se městského soudu jako vedlejšího účastníka k návrhu na zrušení článku dvě. V té části dvě amnestie máme velmi podobné argumenty," uvedla Gajdůšková. Domluvili se podle ní také na konzultacích mezi právní zástupkyní senátorů Hanou Marvanovou a Kydalkou.

Návrh pražského městského soudu Ústavní soud odmítl ze dvou důvodů. První spočívá v tom, že sporný článek amnestie o zastavení některých trestních stíhání napadli jako první právě senátoři. Druhým důvodem bylo, že Městský soud v Praze neměl oprávnění podat návrh na zrušení amnestie jako celku. "Věříme, že aspoň v tom, co je na obsahu amnestie největším problémem, u Ústavního soudu společnými silami uspějeme," poznamenala Gajdůšková. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policista: Menšiny nezastavuju. Chci klid. Něco se děje vpravo? Jedu radši vlevo

9:24 Policista: Menšiny nezastavuju. Chci klid. Něco se děje vpravo? Jedu radši vlevo

Derek Chauvin byl sice nepravomocně, nicméně odsouzen za údajnou vraždu George Floyda při zásahu. A …