Soustřeďme se na lidská obydlí. Až pak je na řadě zoo, nabádá Chalupa

09.06.2013 21:51

Zoologická zahrada v Praze utrpěla povodněmi velké škody. Není jisté, jak bude fungovat její dolní část, kterou velká voda zničila podruhé za jedenáct let a stále ji nechrání hráze. Proti stavbě bariér se v neděli postavil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Důležitější je podle něj zaměřit se nyní na domy.

Soustřeďme se na lidská obydlí. Až pak je na řadě zoo, nabádá Chalupa
Foto: red
Popisek: Nové logo ZOO Praha
reklama

Ačkoli ministr podle on-line deníku Týden.cz v Zoo Praha sponzoruje zvíře a na svých zahraničních cestách zahradu propaguje, výstavbu hrází kolem její zaplavené části by si rozmyslel. "Nejsem schopen posoudit, jaké škody tam vznikly, co je opravitelné a za jaké náklady. Jako pražský starosta jsem vždycky říkal, že každé opatření musí nejdřív směřovat na ochranu lidských obydlí," vysvětlil Chalupa.

Ostatní politici jsou smířlivější

Politici z pražského zastupitelstva jsou ale k zoo vstřícnější. Už v uplynulém týdnu naznačovali, že by si zahrada hráze kolem dolní části zasloužila. Ani přední pražští politici nebudou výstavbě hrází stát v cestě. Exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS) po kulminaci Vltavy oznámil, že se protipovodňové zábrany dočká i Troja, kde se zahrada nachází. V podobném duchu se vyjádřil i prozatímní primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09).

Chovatelé při letošních povodních díky své precizní práci a včasné evakuaci zachránili naprostou většinu zvířat. I tak voda v zoo letos napáchala škody až 160 milionů korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…