Spekulace o výměně ministryně Novákové opět posílily. Její „náhradník“ právě jedná s Babišem v USA

07.03.2019 22:30

Cesta premiéra Andreje Babiše do Bílého domu by mohla mít jistou personální dohru. Spekulace vzbuzuje fakt, že členem delegace premiéra do USA je i místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, který se čím dál častěji po jeho boku na cestách objevuje. Už pár dní zaznívají nejrůznější názory, že usednout by mohl například v čele Ministerstva průmyslu a obchodu, kde by nahradil Martu Novákovou, kterou premiér kritizoval za její výroky o cenách mobilních dat, uvedl server iDNES.cz.

Spekulace o výměně ministryně Novákové opět posílily. Její „náhradník“ právě jedná s Babišem v USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu

Kromě toho se ale objevují i jiné varianty, třeba že by se Havlíček stal vicepremiérem pro ekonomiku. Havlíček totiž Babišovi pomáhá s projektem Česká republika a za to od něj sklidil několikrát velkou pochvalu. „Havlíček velice pomohl odřídit Radu pro vědu, výzkum a inovace, zároveň je předsedou Asociace středních a malých podniků a živnostníků. Je to člověk, který mi zásadním způsobem pomáhá. Ale má svůj byznys a zatím to na stole není,“ sdělil k Havlíčkovu vstupu do vlády Babiš.

Ani Havlíček žádné spekulace zatím nepotvrdil. „Teď děláme inovace. Potřebujeme nejenom v Americe představovat Česko jako zemi budoucnosti. Dostat inovační strategii do realizační podoby je nesmírně náročné. Ta agenda je nadresortní,“ uvedl. V minulosti však Havlíček už nabídku stát se šéfem resortu průmyslu a obchodu dostal.

V listopadu 2017 však nabídku pro své vlastní zájmy a vytíženost odmítl. „Nemohu ji ale přijmout. Nedovolují mi to moje aktivity. Jako vlastník několika firem bych byl okamžitě ve střetu zájmů,“ zdůvodnil své odmítnutí s tím, že je vytížen jak v rámci podnikatelského, tak akademického prostředí.

Ministryně Nováková vzbudila poprask v polovině února, když bránila ceny nastavené telefonními operátory. Premiér uvedl, že jejím slovům nerozumí a nesouhlasí s nimi. Podobně nešťastné vyjádření ve prospěch mobilních operátorů už stálo v minulosti ministerské křeslo například Jana Mládka.

Původní zdroj ZDE.

 

 

 


 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…