Špičky TOP 09 se nevyhnou debatě o situaci na Drábkově úřadu

2. 10. 2012 6:27

Dnešní jednání předsednictva TOP 09 se mělo věnovat především finišující kampani před krajskými a senátními volbami. Po pondělku je ale jasné, že část setkání špiček vládní strany zabere diskuse o situaci na ministerstvu práce a sociálních věcí jejich ministra Jaromíra Drábka.

Špičky TOP 09 se nevyhnou debatě o situaci na Drábkově úřadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
reklama

Protikorupční policie totiž bez velkého vysvětlování okolností kauzy v pondělí ráno přímo z budovy ministerstva odvedla Drábkova prvního náměstka Vladimíra Šišku a také šéfa oddělení informatiky Milana Hojera. Oba obvinila z podplácení. Drábek se kvůli situaci ještě týž den sešel s premiérem Petrem Nečasem (ODS), který věc označil za závažnou. Ze schůzky ale vyplynula pouze nutnost počkat na další informace.

Jak mohl první náměstek ministerstva někoho uplatit

K okamžitému odchodu ministra, který dlouhodobě čelí kritice za podobu penzijní reformy i další své kroky, vyzvala opoziční ČSSD. Přidaly se však i některé hlasy z jeho vlastní strany. Médiím Drábek řekl, že si příliš neumí vysvětlit, jak mohl první náměstek ministerstva někoho uplatit. Věc také v první reakci spojil právě s blížícími se volbami.

Šiška v minulosti čelil trestnímu oznámení kvůli zavádění nových informačních systémů pro výplaty sociálních dávek. Je Drábkovým dlouholetým spolupracovníkem, jejich jména společně figurovala ve firmě iDTAX.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…