Špiclování Ovčáčka v kostele má dohru. Advokátka Čírtková odkopala „ty lepší“ lidi. To se jim nebude číst lehce

26.08.2020 19:58 | Zprávy

V rámci nedávného dění advokátka Monika Čírtková sarkasticky komentuje, jak dnes vypadá „etiketa slušného občana“. V pravidlech, která „spolehlivě odliší slušné demokraty od neslušných nácků, fašistů, rasistů a proruských trollů“, tak například radí, jak správně nachytat „pomýlené a ideově nedostatečně ukotvené věřící“, jakož se nedávno „povedlo“ radnímu ČT Zdeňku Šarapatkovi. Opomenout prý nemáme ani humor v souvislosti se zraněním prezidenta Miloše Zemana a chybět by nemělo ani pořádné vyjádření nesouhlasu, kterým „slušně deklarujeme své přesvědčení, ale také vhodně posílíme odkaz Václava Havla v občanské společnosti“.

Špiclování Ovčáčka v kostele má dohru. Advokátka Čírtková odkopala „ty lepší“ lidi. To se jim nebude číst lehce
Foto: Archiv Moniky Čírtkové
Popisek: Advokátka Monika Čírtková

Čírtková ve svých pravidlech radí, jak se zařadit „na tu správnou stranu společnosti“. „Je zde stručný návod pro situace, jimž Ladislav Špaček ve svých knihách o etiketě nevěnoval dostatečnou pozornost,“ počíná.

Dodržování následujících pravidel podle advokátky „spolehlivě odliší slušné demokraty od neslušných nácků, fašistů, rasistů a proruských trollů“.

Předně je podle ní „nutné opustit zažitý omyl, že na mši nasloucháme knězi a plně se soustředíme na probíhající obřad a vlastní účast na něm“. „Základní výbavou slušného návštěvníka bohoslužby je totiž mobilní zařízení, kterým se snaží při modlitbě nachytat pomýlené a ideově nedostatečně ukotvené věřící. Takto získané snímky je poté třeba vyvěsit na internet, aby se ostatní slušní spoluobčané mohli rovněž pohoršit. Každý křesťan přece ví, že do kostela chodí jen ušlechtilí a bezchybní lidé, a pokud tam přijde někdo, kdo tyto nároky nesplňuje, a ještě se tam drze modlí, může za to Duka nebo Kreml,“ naráží advokátka na radního ČT Zdeňka Šarapatku, který se rozhodl vyfotit hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka při modlitbě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…