Spisovatelce Rowlingové vyhrožují smrtí. Podpořila ženu, která tvrdila, že pohlaví je dáno biologicky

23.11.2021 18:41

Známá britská spisovatelka J. K. Rowlingová, autorka bestsellerů o Harrym Potterovi, čelí výhrůžkám smrtí. Důvodem je její vystupování proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. Informuje o tom iDNES.cz.

Spisovatelce Rowlingové vyhrožují smrtí. Podpořila ženu, která tvrdila, že pohlaví je dáno biologicky
Foto: jkrowling.com
Popisek: J. K. Rowlingová

Před pár měsíci Rowlingová podpořila na sociálních sítích ženu, kterou propustili kvůli údajně transfobním příspěvkům, jelikož byla přesvědčena, že ženské pohlaví je dáno biologicky.

  • Původní zdroj ZDE

Od té doby spisovatelka čelí výhrůžkám ze strany aktivistů. „Dostala jsem mezitím tolik hrozeb vraždou, že bych si jimi mohla vytapetovat dům,“ svěřila se na sociální sítí Twitter Rowlingová, kterou znepokojuje obrovský počet mladých žen, které chtějí změnu pohlaví.

Vystrašila ji také fotografie kolující na sociálních sítích. Jsou na ní tři herci s protestními plakáty v rukou stojící před vchodem jejího domu v Edinburghu. Twitterové účty kritizovaných herců už během pondělního dne nebyly přístupné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…