Spisovatelé i poradce od Penty. Tak dnes žijí komunistické elity

18.11.2012 21:50

Před 23 lety byl jejich režim sesazen, ale nyní se vesměs jedná o spokojené důchodce. Server Blesk.cz popsal, jak si aktuálně žijí někteří prominenti komunistického režimu. Poslední náčelník StB Alojz Lorenc, bývalý federální premiér Lubomír Štrougal i poslední předrevoluční generální tajemník Miloš Jakeš dnes žijí vcelku spokojeně.

Spisovatelé i poradce od Penty. Tak dnes žijí komunistické elity
Foto: Hans Štembera
Popisek: V pražském Paláci knih Luxor se konala autogramiáda Lubomíra Štrougala

Třiasedmdesátiletý Lorenc byl v listopadu 1989 na vrcholu svých sil a proto ještě poté stihl řadu obchodních aktivit. Jeho poradenství ještě před dvěma lety využívala investiční skupina Penta. Muž, který byl za své aktivity několikrát trestně stíhán, ale do vězení nikdy nemusel, nyní žije spokojeně v Bratislavě.

Bývalý premiér Lubomír Štrougal žije od revoluce v ústraní, z něhož částečně vystoupil v posledních letech, když přišel se dvěma díly svých pamětí, které se velmi slušně prodávaly. Možná i proto si na rozdíl od svých kolegů nestěžuje na důchod. Žije převážně na své chalupě v Jizerských horách, i když si podle serveru nedávno koupil byt v Praze za několik milionů.

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš si celých dvacet let užívá důchodu ve své vile na Hanspaulce. Tu již přepsal na své syny a léto tráví na chalupě na Šumavě. Na rozdíl od svých kolegů se pravidelně účastní oficiálních komunistických oslav. Stejně jako Štrougal sepsal své memoáry, nazvané Dva roky generálním tajemníkem.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…