Šporcl bude mít možná problém. Jde o pomluvu, která mi má ublížit. Budu ho žalovat. Antisemitismus se mi příčí, reaguje Semín na nařčení houslisty

2. 8. 2018 18:36

Houslista Pavel Šporcl na svém facebookovém profilu přinesl prohlášení, kde oznamuje, že nevystoupí na koncertě, jejž ke 100. výročí založení Československa odvysílá TV Prima. Vadí mu totiž, že předsedou Nadačního fondu Má vlast, jenž podle Šporcla akci připravuje, je Michal Semín. Ten je podle Šporcla spojen, dle jeho slov, s antisemitskou Akcí D.O.S.T., která dle něj podporuje Okamurovu SPD nebo neonacistu Adama B. Bartoše. Semín se proti Šporclovi ostře ohradil a se Šporclem se bude soudit.

Šporcl bude mít možná problém. Jde o pomluvu, která mi má ublížit. Budu ho žalovat. Antisemitismus se mi příčí, reaguje Semín na nařčení houslisty
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Michal Semín
reklama

„Jsem upřímně šokován z vyjádření Pavla Šporcla, kterým zdůvodňuje své rozhodnutí nevystoupit na galavečeru ke 100. výročí republiky, a to přinejmenším ze dvou důvodů. Předně není pravda, že nadační fond Má vlast je jeho pořadatelem. Druhým důvodem mého rozhořčení je obvinění mé osoby a Akce D.O.S.T., jež s aktivitami nadačního fondu nemá nic společného, z antisemitismu. Ze strany Pavla Šporcla se jedná o pomluvu, která má jediný cíl – zdiskreditovat a profesně i lidsky ublížit. Antisemitismus se mi z morálních důvodů příčí, proto bych nikdy nesouhlasil s podporou takto zaměřených aktivit. Proto mi nezbývá než bránit svou čest soudní cestou a požadovat po panu Šporclovi adekvátní satisfakci, určenou ve prospěch nadačního fondu Má vlast,“ vyjádřil se předseda správní rady nadačního fondu Má vlast Michal Semín.

„Byl jsem před pár dny osloven, abych zahrál hymnu na galakoncertu ke 100. výročí republiky. Koncert má vysílat TV Prima 7. 11. 2018. Tento galakoncert připravuje TV Prima společně s Nadačním fondem Má vlast. I přes výše napsané jsem chvíli rozmýšlel, jestli na podobném koncertě vystoupit či nikoliv. Přece jen mám tuhle zemi opravdu rád a zahrát hymnu při podobném galakoncertu by mi asi (za normálních okolností) mělo být ctí. Jak jsem ale zjistil, předsedou správní rady tohoto Nadačního fondu je Michal Semín, který je spojen s Akcí D.O.S.T., byl dokonce několik let jejím předsedou,“ sdělil Šporcl s tím, že akce D.O.S.T. je podle něj antisemitské hnutí, které kromě jiného odmítá multikulturnost, prý podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše.

„To mi stačilo k tomu, abych své vystoupení okamžitě zrušil. Nechci mít s podobnými lidmi a s podobnými názory nic společného,“ sdělil Šporcl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…