Sprostá Maláčová? Sprostá ČT? Babiš bude zuřit

19.10.2020 7:16

„Každý mikrofon je zapnutý mikrofon,“ zní rada z klasické britské politické satiry Jistě, pane premiére. O její pravdivosti se přesvědčila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, kterou „ulovil“ pořad 168 hodin. Vyjádřila se , že Andrej Babiš je „debil, s prominutím“ v souvislosti s koronavirovou krizí. A začaly přicházet otázky, i od Miroslava Kalouska.

Sprostá Maláčová? Sprostá ČT? Babiš bude zuřit
Foto: Repro ČT
Popisek: Jana Maláčová v 168 hodinách

Jana Maláčová se vzdálila od mikrofonu, ale stále byla slyšet. „Ten bordel, co Babiš udělal, a teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, s prominutím,“ vyjádřila se ministryně práce a sociálních věcí mimo kameru. Video už koluje internetem.

Její slova už komentoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek: „Paní ministryně Maláčová prohlásila v ČT, že pan předseda vlády Andrej Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení,“ naznačil své mínění.

Kromě toho se ovšem rozhořela i debata, zda není zveřejňování toho, co politici řeknou mimo záznam, proti kodexu České televize. Jan Provazník upozornil, že se nejedná o rozhovor, ale o skryté nahrávání, které se může v ČT používat jen v definovaných případech a tato krátká vsuvka do nich nespadá.

Komentátor Seznamu Jindřich Šídlo ovšem mínil, že Maláčová dobře věděla, co říká. Provazník mínil, že takové intriky nejsou ve schopnostech ministryně, ale Šídlo si trval na svém: „To není žádná velká věda. Prostě my jsme se snažili, náš předseda ani nespí, jak na tom maká a za všechno může premiér. My nic. Takhle je to jednoduchý.“

 

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

6:50 Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

Máme nejdražší elektřinu v Evropské unii. Na tom trvá Agrární komora ČR i přes novou metodiku měření…