Sprostá Maláčová? Sprostá ČT? Babiš bude zuřit

19.10.2020 7:16

„Každý mikrofon je zapnutý mikrofon,“ zní rada z klasické britské politické satiry Jistě, pane premiére. O její pravdivosti se přesvědčila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, kterou „ulovil“ pořad 168 hodin. Vyjádřila se , že Andrej Babiš je „debil, s prominutím“ v souvislosti s koronavirovou krizí. A začaly přicházet otázky, i od Miroslava Kalouska.

Sprostá Maláčová? Sprostá ČT? Babiš bude zuřit
Foto: Repro ČT
Popisek: Jana Maláčová v 168 hodinách
reklama

Jana Maláčová se vzdálila od mikrofonu, ale stále byla slyšet. „Ten bordel, co Babiš udělal, a teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, s prominutím,“ vyjádřila se ministryně práce a sociálních věcí mimo kameru. Video už koluje internetem.

Její slova už komentoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek: „Paní ministryně Maláčová prohlásila v ČT, že pan předseda vlády Andrej Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení,“ naznačil své mínění.

Kromě toho se ovšem rozhořela i debata, zda není zveřejňování toho, co politici řeknou mimo záznam, proti kodexu České televize. Jan Provazník upozornil, že se nejedná o rozhovor, ale o skryté nahrávání, které se může v ČT používat jen v definovaných případech a tato krátká vsuvka do nich nespadá.

Komentátor Seznamu Jindřich Šídlo ovšem mínil, že Maláčová dobře věděla, co říká. Provazník mínil, že takové intriky nejsou ve schopnostech ministryně, ale Šídlo si trval na svém: „To není žádná velká věda. Prostě my jsme se snažili, náš předseda ani nespí, jak na tom maká a za všechno může premiér. My nic. Takhle je to jednoduchý.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …