Sráč Nohavica! píše Pavel Novotný. Proč? O tom se bude mluvit

14. 10. 2019 11:39

Ostravský písničkář Jarek Nohavica ve svém klubu před nedávnem křtil novou knihu sociologa Petra Hampla. A už ho za to popotahuje Pavel Novotný. „Koště, ubožák a sráč,“ vyjádřil se. Nohavica dostal ještě za Okamuru. A od mediálního analytika Rožánka se ozvalo, že Nohavicova CD měl někdo „pochcat a zapálit“. „Nebuď trpaslík,“ vzkázal Novotnému bývalý kolega.

Sráč Nohavica! píše Pavel Novotný. Proč? O tom se bude mluvit
Foto: nedomysleno.cz
Popisek: Jarek Nohavica
reklama

Sociolog Petr Hampl nedávno uspořádal křest svého nového díla, knihy Poctivost a kreativita: Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy, vydané nakladatelstvím Naštvané matky. Křtu se zúčastnil také oblíbený písničkář Jarek Nohavica.

Kniha Petra Hampla křtěná Jarkem Nohavicou k dostání ZDE:

„Jarek Nohavica včera pokřtil mou novou knihu Poctivost a kreativita (kapitoly z buranské sociologie), která je tímto oficiálně v prodeji. Promluvili také profesor Keller a Radek Velička. Na fotografii si můžete všimnout ještě Ládika Větvičky (napsal do té knihy předmluvu) a fotografa Borise Rennera,“ informoval Hampl minulý čtvrtek.

„Křest se vydařil, Jaromír Nohavica byl vtipný a řada na podpis je nekonečná,“ dodávala Eva Hrindová z nakladatelství Naštvané matky.

Anketa

Stal se Karel Gott slavným ,,z rozhodnutí strany a vlády", jak tvrdí Jaroslav Hutka?

6%
94%
hlasovalo: 20738 lidí
Ne všichni ale byli rádi za to, že Jarek Nohavica knihu pokřtil. Že na akci hrál, zaregistrovala například Johana Hovorková z Fora24. Petr Hampl je podle ní spojen s šířením xenofobie a s dezinformační scénou. „Nohavica spolupracuje s prokremelskou scénou dlouhodobě. Před časem získal ocenění od ruského prezidenta Vladimira Putina, medaili přijal také od českého prezidenta Miloše Zemana,“ napsala.

„Soudružka Hovorková je opravdu mimóza, kádrovala, ale základní informaci, že šéfredaktor Protiproudu je Petr Hájek, což ví každé malé vlastenecké dítě, si nezjistila. Nu, ale díky za reklamu zdarma!“ odpověděl na to Hampl.

Fotogalerie: - Kurdská svatba

Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...
Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...
Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...
Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...
Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...
Nedaleko zuří válka s Islámským státem, ale člen k...

Hovorková nebyla sama, kdo Nohavicu za účast na křtu knihy odsoudil. Mediální analytik Filip Rožánek sdílel slova Miroslava Hlavičky o Nohavicovi: „Xenofob, dezinformátor a prokremelec Petr Hampl napsal knihu. Tu mu vydala xenofobka, dezinformátorka, kremlobotka a přední ‚naštvaná matka‘ Eva Hrindová. Což o to, ať si píšou a vydávají. Ale knihu pokřtil Jaromír Nohavica. Zpětně mě trochu mrzí, že jsem jeho cédéčka kdysi nechal vedle kontejnerů s tím, že já už s ním ani jeho dílem nechci mít nikdy nic společného, ale že to třeba udělá radost někomu jinému. Měl jsem je pochcat a zapálit.“

Přidal se i starosta Řeporyjí Pavel Novotný: „Jarek je muzikant od Boha, ale jinak koště všech košťat, ubožák a sráč. Křtít knížku hajzlovi Hamplovi, kůžičkovat se s Hrindovou. Už na Jarka fakt kašlu. Miluju album, koncert a všechny ty věci, toto ale není ve slušné společnosti (a té já jsem guru) možné akceptovat. Koště, koště, koště!“

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Pod jeho příspěvkem se ozvali i další bulvární novináři. Například David Zápal z Extra.cz. „Já ho v sobě pohřbil už při Okamurovi. A to byl jedinej muzikant, kterýho jsem kdy poslouchal. Ale když mi ještě na dotaz, jestli ho Tomio s tou společnou fotkou nezneužil, napsal, že ne, že je to sympaťák, tak jsem konečně procitl, co je to zač, a už nikdy mi nesmí do uší. Ďábel prostě umí bejt líbeznej až hanba.“

Naopak k „dospělosti“ nabádal Novotného šéfredaktor Expresu.cz Petr Konečný: „Nohavicu mám rád, v životě něco dokázal, to ostatní je mi u prdele. Ty jsi taky podrazák, a mám tě rád, tak nebuď trpaslík, co jen prská. Je čas dospět.“

Fotogalerie: - Kurdské ženy a dívky

Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…