Stále častější kontakty Bidena a Putina a děje se toto... Fištejn teď dává kritikům vzpomenout Trumpa

30.07.2021 16:50

Že šel 45. prezident USA Donald Trump na ruku ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi? Ale kdeže. Podívejte se, co provádí Trumpův nástupce Joe Biden. Publicista Jefim Fištejn na příkladu rusko-německého plynovodu Nord Stream 2 a na vztahu k Izraeli ukazuje, že Bidenově představě správně uspořádaného světa více lahodí íránská teokracie a izraelskou demokracii nechává stát na druhé koleji.

Stále častější kontakty Bidena a Putina a děje se toto... Fištejn teď dává kritikům vzpomenout Trumpa
Foto: Archiv
Popisek: Jefim Fištejn

Publicista Jefim Fištejn v komentáři pro Český rozhlas konstatoval, že 45. prezident USA Donald Trump často čelil kritice, že nadbíhá ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, ale reálně byl vůči němu podstatně tvrdší, než stávající prezident USA Joe Biden. Dobře je to vidět např. na vztahu Joe Bidena k plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně moře a obchází Ukrajinu či Polsko.

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19289 lidí
„Zřejmě se Putin naučil dobře číst v Bidenově mimice a pod slupkou přísných slov cítí dobrou společnou chemii. Ruského diktátora nemohl nepotěšit také Bidenův postoj vůči lidovým nepokojům na Kubě, protože stejně tak jako Moskva ani Washington nepřičetl zlou náladu Kubánců komunistické či socialistické diktatuře,“ poznamenal Fištejn.

Vůbec nejhorší podle Fištejna je, jak se Biden chová k Izraeli. Rusko dává najevo, že už nebude tolerovat izraelské operace v syrském vzdušném prostoru a stejně tak dává najevo, že chce poskytnout prostor k probíhání íránských operací. Ani tady Biden není proti.

„Každopádně izraelský tisk s odkazem na saúdskoarabské zdroje se široce rozepisuje o tom, že tento neblahý obrat se stal možným teprve po stále častějších kontaktech Putina s Bidenem. Strategičtí partneři se zřejmě dohodli na tom, že íránská teokracie nějakým způsobem lépe vyhovuje jejich představám o správném světě než izraelská demokracie, jediná v regionu. Inu, pokrok se nedá zastavit,“ uzavřel Fištejn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…