Stále více firem a domácností využívá dezinfekci ozonem

30.03.2020 12:41

Kvůli pandemii koronaviru je v současné době na trhu nedostatek dezinfekčních prostředků, které pomáhají čistit domácnost a veřejné prostory od virů. Vzhledem k tomu, že čištění chemií začíná být problém, stále častěji se využívá dezinfekce ozonem, která dokáže zabíjet bakterie, viry, plísně a alergeny v ovzduší, v prostoru i na těle.

Stále více firem a domácností využívá dezinfekci ozonem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Malostranském náměstí

Na čištění ozonem například vsadil pražský dopravní podnik a další provozovatelé hromadné dopravy. Dezinfikovat je zde potřeba celý prostor dopravního prostředku a manuální dezinfekce by byla náročná a časově nezvladatelná. Proto pražský dopravní podnik už dezinfikuje tramvaje, autobusy i metro ozonem. „Je to další z našich preventivních opatření, kterým chceme přispět ke zvýšení komfortu a pocitu bezpečí cestujících,“ řekl pro Týden ředitel Petr Witowski. 
 

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30595 lidí
 
„Ozon dokáže zabíjet viry, bakterie, plísně a alergeny v ovzduší, v prostoru i na těle. Dostane se tam, kam se běžný čistící prostředek nedostane. Využíváme pouze stroje českého výrobce Bioozon,“ vysvětluje pro Týden odborník na ozonové čištění ze společnosti Nejozon.cz David Mikula. 
 
A dodává, že ozonem lze vyčistit kancelářské a obchodní prostory, ale také byty nebo auta. „V tuhle chvíli se neustále ozývají další a další zájemci o naše služby. Snažíme se uspokojit všechny, ale kapacity se pomalu vyčerpávají,“ uvedl David Mikula.
 
 
Čištění ozonem od firmy Nejozon.cz využívají i nemocnice, které jsou nejnáročnějším prostředí na udržení dezinfikovaného prostředí. Velký zájem ale přichází i od domácností nebo menších soukromníků. 
 

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 35596 lidí
 
Na kvalitní dezinfekci často upozorňuje šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula, ten připomíná, že by si každý měl doma udělal „infekční místo“, kam po příchodu z venku odloží všechny své věci, které adekvátním způsobem vydezinfikuje. „Dávat si pozor, abych nesahal na věci, které kontaminované mohou být, a opravdu se k nim choval jako k potenciálně kontaminovaným. To je jediná šance, jak se nenakazit,“ uvedl Prymula.
 
Na čistotu bychom neměli zapomínat ani v domácnosti, kde je potřeba dát si pozor na věci, na které často saháme. To jsou například vypínače, kliky, zábradlí, kuchyňské potřeby, ale i koberce nebo záclony. 
 
Vzhledem k aktuální situaci společnost Nejozon.cz navýšila kapacitu a zabíjí viry v režimu NONSTOP, přednost mají zdravotní a výrobní provozy. Dále pak úřady a obchodní prostory.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…