Stále více firem a domácností využívá dezinfekci ozonem

30.03.2020 12:41

Kvůli pandemii koronaviru je v současné době na trhu nedostatek dezinfekčních prostředků, které pomáhají čistit domácnost a veřejné prostory od virů. Vzhledem k tomu, že čištění chemií začíná být problém, stále častěji se využívá dezinfekce ozonem, která dokáže zabíjet bakterie, viry, plísně a alergeny v ovzduší, v prostoru i na těle.

Stále více firem a domácností využívá dezinfekci ozonem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Malostranském náměstí

Na čištění ozonem například vsadil pražský dopravní podnik a další provozovatelé hromadné dopravy. Dezinfikovat je zde potřeba celý prostor dopravního prostředku a manuální dezinfekce by byla náročná a časově nezvladatelná. Proto pražský dopravní podnik už dezinfikuje tramvaje, autobusy i metro ozonem. „Je to další z našich preventivních opatření, kterým chceme přispět ke zvýšení komfortu a pocitu bezpečí cestujících,“ řekl pro Týden ředitel Petr Witowski. 
 

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30582 lidí
 
„Ozon dokáže zabíjet viry, bakterie, plísně a alergeny v ovzduší, v prostoru i na těle. Dostane se tam, kam se běžný čistící prostředek nedostane. Využíváme pouze stroje českého výrobce Bioozon,“ vysvětluje pro Týden odborník na ozonové čištění ze společnosti Nejozon.cz David Mikula. 
 
A dodává, že ozonem lze vyčistit kancelářské a obchodní prostory, ale také byty nebo auta. „V tuhle chvíli se neustále ozývají další a další zájemci o naše služby. Snažíme se uspokojit všechny, ale kapacity se pomalu vyčerpávají,“ uvedl David Mikula.
 
 
Čištění ozonem od firmy Nejozon.cz využívají i nemocnice, které jsou nejnáročnějším prostředí na udržení dezinfikovaného prostředí. Velký zájem ale přichází i od domácností nebo menších soukromníků. 
 

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 35578 lidí
 
Na kvalitní dezinfekci často upozorňuje šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula, ten připomíná, že by si každý měl doma udělal „infekční místo“, kam po příchodu z venku odloží všechny své věci, které adekvátním způsobem vydezinfikuje. „Dávat si pozor, abych nesahal na věci, které kontaminované mohou být, a opravdu se k nim choval jako k potenciálně kontaminovaným. To je jediná šance, jak se nenakazit,“ uvedl Prymula.
 
Na čistotu bychom neměli zapomínat ani v domácnosti, kde je potřeba dát si pozor na věci, na které často saháme. To jsou například vypínače, kliky, zábradlí, kuchyňské potřeby, ale i koberce nebo záclony. 
 
Vzhledem k aktuální situaci společnost Nejozon.cz navýšila kapacitu a zabíjí viry v režimu NONSTOP, přednost mají zdravotní a výrobní provozy. Dále pak úřady a obchodní prostory.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel

14:25 Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel

Ve svém posledním Čau lidi se Andrej Babiš pustil do Pirátů za zdražení jízdného. Už dvě hodiny poté…