Staník se podle prvoinstančního soudu dopustil trestných činů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Kromě podmíněného trestu mu soud uložil také pokutu ve výši 70 000 korun. Státní zástupkyně, která bývalému tajemníkovi SPD stejný trest navrhovala, se podle justičního serveru neodvolala.
Bývalý tajemník SPD podle obžaloby 24. října 2017 ve Sněmovně například uvedl, že „buzeranti a lesby jsou nemoc a měli by se střílet již po narození“. Prohlásil údajně také, že by se homosexuálové, Romové a Židé měli posílat do plynu. Staník ale jakékoli trestné jednání od počátku odmítá. Podle svých slov zapíjel večer ve sněmovní restauraci volební úspěch své strany. Bavil se s ostatními politiky také o menšinách, ale nehaněl je.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Mírová dohoda
Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?
Další články z rubriky
8:25 „Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní
„Za všechno může Babiš... Za všechno může Putin.“ Legendární folkový zpěvák a autor Jaromír Nohavica…
- 19:50 Základ na cukroví skoro za 500 Kč. A pozor. Za prodej hrozí kontrola
- 15:55 „Vy jste snídala syrové maso?“ Richterová řádila, Malá si ťukala na čelo
- 13:10 „Jurečku už nevytahujte!“ Hádka o Babiše ve studiu se vyhrotila
- 10:08 „Sraz sudetských Němců v Brně? Snad v Terezíně.“ Umělci vypěnili
- 5:00 Publicista Souček: Uhelné elektrárny končí, Green Deal nás porazí



