Stanislav Křeček pronesl vážný návrh týkající se islámu na našem území

20.08.2016 9:21

Roli islámu v naší společnosti by měl upravovat zákon. V rozhovoru pro dnešní Právo to uvedl zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček.

Stanislav Křeček pronesl vážný návrh týkající se islámu na našem území
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček
reklama

Odmítl ale hlasy, které požadují zákaz islámu. Něco takového označil za pitomost. „Nemůžeme přece zakázat víru, sami jako národ s tím máme své historické zkušenosti. Co si ale myslím, že nám velice chybí, je zákon o islámu,“ uvedl.

Podle Křečka totiž striktní výklad islámu není slučitelný s naší kulturou a právy. „A tak mu musíme dát mantinely a stanovit, co muslimové mohou a co již nemohou dělat,“ prohlásil.

Takový zákon by podle Křečka stanovil, kdo může v ČR kázat, zda bude možné stavět mešity, zda povolíme islámské školy, kdo je bude moci postavit, kým budou financované, kdo v nich bude kázat a tak dále. „Když máme zákonem upravenu katolickou církev, tak proč ne islám? Takový zákon má ostatně Francie nebo Rakousko. Jak jsem již říkal, náboženství nesmí mít právní ani politické důsledky. Není možné, abychom v rámci integrace náboženství povolili třeba mnohoženství. Nemůžeme říct, ty jsi muslim, tak můžeš mít čtyři manželky. Být věřícím muslimem a být občanem evropského státu jsou prostě dvě nesouměřitelné věci,“ vysvětlil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…