Stanislav Křeček znovu promluvil ke kauze H-System: Rozsudek byl po právu, ale v rozporu s lidským cítěním. Nakonec to dopadlo dobře

4. 8. 2018 15:10

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček na jednu stranu chce pomoci klientům H-Systemu, na druhou stranu je výrazně zpražil. Rozhovor s ním přinesl server Blesk.cz.

Stanislav Křeček znovu promluvil ke kauze H-System: Rozsudek byl po právu, ale v rozporu s lidským cítěním. Nakonec to dopadlo dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Křeček v rozhovoru mimo jiné řekl, že lidé z Horoměřic si za nastalou situaci mohou sami. Rozsudek Nejvyššího soudu, který chce, aby rodiny opustily své domovy, je podle něj správný. Zároveň však jedním dechem dodává, že rozsudek je v rozporu s lidským cítěním – je tak namístě, aby zasáhl stát.

„Obsah rozsudku byl předvídatelný. Ti lidé stavěli na pozemku a na budovách, které jim nepatřily,“ poznamenal Křeček s tím, že rozhodnutí soudu je právně v pořádku. „Ale je natolik nepřijatelné pro občany, že nebude realizováno. Protože je v rozporu s lidským cítěním, s přijatelností práva. A tento rozsudek nikdo, včetně předsedy vlády, není ochoten akceptovat,“ dodal Křeček.

Za současnou situaci podle něj může především vedení družstva Svatopluk, které je v tom nechalo. „Domky, které dostavěli, byly za jejich peníze. Nikdo z nich však není zapsán jako vlastník. No a stavět, když nejsem vlastník, je v rozporu s platným právem,“ míní.

Původní text ZDE.

„Majetek, který má konkurzní správce, musí být prodán a musí ho někdo koupit. Měl by ho koupit stát, rozdělit spravedlivě a přihlédnout k tomu, kdo stavěl a kdo ne. Soud to žádným rozsudkem napravit nemůže,“ dodal dále Křeček a zmínil, že důležité nyní je hlavně to, aby se stát z dané situace poučil. 

Konkurzní správce Josef Monsport pak podle jeho slov sklízí kritiku neoprávněně. „Je jediný, který se v této věci drží striktně práva. Jeho povinnost je co nejvíce to zpeněžit,“ podotkl Křeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…