Stanjurova daň nevynese skoro nic. Koalice řeší, jak lidi zkasírovat přes DPH

14.04.2023 10:03 | Zprávy

Bouřlivou odezvu a nesouhlas dokonce i ve vlastních řadách vzbudily materiály z dílny ministra financí Zbyňka Stanjury týkající se zvyšování některých daní a naopak snížení daně z hazardu. Vůbec poprvé se na toto téma včera sešli ministři, aby o něm debatovali. Podle všeho zatím ale zůstalo jen u hledání společného stanoviska. Opoziční hnutí ANO zatím vládě v této souvislosti hrozí hlasováním o nedůvěře.

Stanjurova daň nevynese skoro nic. Koalice řeší, jak lidi zkasírovat přes DPH
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto

Zpravodajská televize CNN Prima NEWS situaci po jednání ministrů okomentovala tak, že podle jejích informací ke shodě v názorech nad návrhy ministra Zbyňka Stanjury (ODS) nedošlo a že se situace nadále vyhrocuje. Řeč přitom byla i o úvahách hnutí ANO, které v souvislosti s materiály uniklými z Ministerstva financí a hlavně v souvislosti s uvažovaným snížením daně z hazardu avizovalo, že opět požádá o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).

O tom, že jednání ministrů nebyla jednoduchá a na důležitých daňových otázkách shoda zatím nepanuje, svědčily i reakce některých z nich. Z těch bylo možné usoudit pouze to, že se dohodli na tom, že se budou dohadovat i nadále.

„Došli jsme do shody, že budeme pokračovat dál. Diskutujeme, každý má vlastní návrh, takže řešíme, co kdo přinesl,“ sdělil reportérům CNN Prima NEWS po odchodu z jednání ministr školství Vladimír Balaš (STAN) a potvrdil tak, že vláda není jednotná a každý z ministrů přišel na jednání s jiným řešením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialova liberální banda už neví, koho by okradla, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAion , 14.04.2023 10:15:39
na jedné straně okrade důchodce, na straně druhé dá na obranu 2% HDP, za který nakoupí nepotřebný americký šrot. Na jedné straně seškrtá vše, co je ku prospěchu lidem, na straně druhé sponzoruje stovkami milionů vybraná servilní mainstreamová média, neziskovky, šílené genderové projekty, posílají se peníze na podporu vzdělávání kdesi v Africe atd. atd. Lidé jsou okrádáni na každém kroku - od státu, od obchodníků, od podvodníků... v ČR už byl snad každý druhý občan nějakým způsobem okraden, podveden, napálen či jinak oloupen. To co se děje u nás, nemá ve světě obdoby.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …