Stará láska nerezaví. Jiří Pospíšil se v Bruselu obklopil členy ODS

25.09.2014 7:26

Jiří Pospíšil se na jaře dramaticky rozešel s ODS. Přesto nyní z bývalých spolustraníků vytvořil svůj asistentský tým v Evropském parlamentu. TOP 09 jeho personální politika nevadí. Stanislav Polčák, další na jejich kandidátce, se naopak obklopil lidmi ze „svého“ hnutí Starostů. Zato Pavel Telička, evropský lídr hnutí ANO, trvá na tom, že on zaměstnává jen odborníky.

Stará láska nerezaví. Jiří Pospíšil se v Bruselu obklopil členy ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil na 24. sjezdu ODS
reklama

Petr Sokol, bývalý funkcionář Mladých konzervativců, bude asistovat Jiřímu Pospíšilovi, se kterým se zná právě ještě z omladiny ODS. V lednu proti sobě přitom oba kandidovali na místopředsedu ODS a ačkoliv nebyl zvolen ani jeden z nich, dramatické důsledky z toho pro sebe vyvodil jen Pospíšil. Opustil stranu a kandidoval za konkurenční TOP 09. Když byl zvolen, oslovil svého bývalého kolegu, který na rozdíl od něj v ODS zůstal, s nabídkou práce asistenta.

Tím však výčet ódéesáků v kanceláři Jiřího Pospíšila nekončí. Asistovat mu bude i Milan Vyskočil, člen ODS na jeho domovském Plzeňsku. A rovněž jihočeský občanský demokrat Jan Zedník. „Já mám asistenty jen z ODS. Vybíral jsem podle kvality,“ říká k tomu sám Pospíšil pro MF Dnes.

Jeho kolega z kandidátky Stanislav Polčák naopak sáhl po osvědčených spolupracovnících z hnutí Starostové a nezávislí, koaličního spojence TOP 09, který jej vyslal nejprve do sněmovny a nyní do europarlamentu. Ani v jeho případě prý straně nevadí, že vazby na TOP 09 má pouze jeden z jeho asistentů.

Pavel Telička, který v čele kandidátky dovedl k vítězství hnutí ANO, ale prý vybíral důsledně podle schopností. A ještě složitější to bude mít Věra Jourová, která bude jako členka Evropské komise pod mnohem větším drobnohledem. Původně si koaliční strany plánovaly, že její tým obsadí svými vyslanci. EU však podobné dohody neuznává, a už vůbec se Bruselu nelíbí, že by nejbližší tým komisařky měl být z její země. Nakonec by se však prý v početném sekretariátu eurokomisařky pár míst pro české lidovce a sociální demokraty najít mělo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…