Staré rány z ODS: Petr Nečas vážně zaútočil na Jiřího Pospíšila

24.02.2014 7:46

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) obviněný v kauze trafik pro exposlance občanské demokracie nyní čelí dalšímu podezření. Vyšetřovatelé tvrdí, že za odvoláním ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila stál kmotr Ivo Rittig. Podle Nečase jsou to ale hlouposti a evidentní manipulace. Pospíšila měl ovšem odvolat už dávno, jak řekl v rozhovoru pro časopis Týden.

Staré rány z ODS: Petr Nečas vážně zaútočil na Jiřího Pospíšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Petr Nečas

Anketa

Co říkáte způsobu, jakým média informují o Janě Nagyové?

hlasovalo: 14228 lidí

Podle detektivů měl za odvoláním ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila ve skutečnosti stát lobbista Ivo Rittig, který se prý obával nástupu Lenky Bradáčové do čela pražského vrchního státního zastupitelství. Přesvědčit měla Nečase jeho tehdejší šéfka kabinetu a také přítelkyně Jana Nagyová (dnes Nečasová). Expremiér to ale popírá.

„To jsou úplné hlouposti. Já jsem to vysvětloval mnohokrát. Jiří Pospíšil byl manažersky nezpůsobilý zvládnout ministerstvo. Jeho požadavky na další a další peníze, když ostatní resorty škrtaly, byly pro mě jako pro premiéra naprosto nepřijatelné," tvrdí Nečas.

„Z dnešního vývoje, kdy vidím, jak bezpáteřně se zachoval po posledním kongresu ODS, kdy neunesl tíhu porážky, tak lituji, že jsem ho neodvolal mnohem dříve," dodal expremiér v rozhovoru pro Týden.

Fotogalerie: - Založena Republika

Ustavující sněm strany Republika. Předsedou se sta...
Čerstvě zvolený předseda strany Republika Otto Cha...
Ustavující sněm strany Republika. Předsedou se sta...
Ustavující sněm strany Republika. Předsedou se sta...
Ustavující sněm strany Republika. Předsedou se sta...
Senátor Pavel Lebeda

Celou tuto konstrukci podle Nečase zcela vyvrací fakt, že Lenka Bradáčová byla na post vrchní státní zástupkyně jmenována novým ministrem i po Pospíšilově odchodu.

Evidentní manipulace. Tak Nečas označuje jednání detektivů

Policie však tvrdí, že se o těchto věcech měla Nečasova současná žena dohadovat s Rittigem a bývalým náměstkem pražského vrchního státního zástupce Liborem Grygárkem, který měl blízko k dalšímu lobbistovi Romanu Janouškovi. Detektivové prý ale postupují účelově.

„Mou paní používá policie jako jakýsi svorník. Ten má držet pohromadě takzvanou kauzu politických trafik, údajné zneužívání vojenské rozvědky i klientelistické praktiky zmiňovaných lidí. Ať policie řekne, kolik je v odposleších mé ženy zaznamenáno telefonátů s Romanem Janouškem, kterého dva roky před svým zatčením neviděla," vyzývá Nečas.

„Kolik je zaznamenáno telefonátů s panem Rittigem, kterého neviděla před zatčením půl roku? Kolik je v odposleších nahráno hovorů s panem Tomanem, jehož v životě neviděla? Kolik je tam telefonátů s panem Grygárkem, kterého viděla dvakrát, třikrát v životě? To jsou evidentní manipulace," tvrdí politik.

Podle policie měla Nagyová dostávat coby vrchní ředitelka kabinetu za sjednávání schůzek s premiérem Nečasem hodnotné dárky, především šperky nebo kabelky. I to ale Nečas popírá. „Je to naprostý nesmysl a lež. Smyšlená historka. Je asi stejně pravdivá jako spojování mé ženy se zabavenými 150 miliony korun nebo s vyšetřováním pana Grygárka ve věci švýcarského konta pana Janouška. Tedy spojitost naprosto nulová. S mojí paní to nemá nic společného," hájí svou manželku expremiér.

Podle Nečasovi dostupných informací patřily zabavené miliony podle spisu nějakému Janouškovu známému či spolupracovníkovi. „To jsou mimochodem lidé, které vůbec neznáme. Já viděl pana Janouška dvakrát v životě. Dočetl jsem se také, že pan Janoušek a Tamara Kotvalová (bývalá žena ministra Petra Bendla, pozn. red.) měli ovlivňovat zakázku na Temelín. Jestli tohle někdo myslí vážně, tak je zralý na psychiatra," uzavřel rozhovor pro Týden expremiér Petr Nečas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…