Staré rány z ODS: Petr Nečas vážně zaútočil na Jiřího Pospíšila

24.02.2014 7:46 | Zprávy

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) obviněný v kauze trafik pro exposlance občanské demokracie nyní čelí dalšímu podezření. Vyšetřovatelé tvrdí, že za odvoláním ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila stál kmotr Ivo Rittig. Podle Nečase jsou to ale hlouposti a evidentní manipulace. Pospíšila měl ovšem odvolat už dávno, jak řekl v rozhovoru pro časopis Týden.

Staré rány z ODS: Petr Nečas vážně zaútočil na Jiřího Pospíšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Petr Nečas

Podle detektivů měl za odvoláním ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila ve skutečnosti stát lobbista Ivo Rittig, který se prý obával nástupu Lenky Bradáčové do čela pražského vrchního státního zastupitelství. Přesvědčit měla Nečase jeho tehdejší šéfka kabinetu a také přítelkyně Jana Nagyová (dnes Nečasová). Expremiér to ale popírá.

„To jsou úplné hlouposti. Já jsem to vysvětloval mnohokrát. Jiří Pospíšil byl manažersky nezpůsobilý zvládnout ministerstvo. Jeho požadavky na další a další peníze, když ostatní resorty škrtaly, byly pro mě jako pro premiéra naprosto nepřijatelné," tvrdí Nečas.

„Z dnešního vývoje, kdy vidím, jak bezpáteřně se zachoval po posledním kongresu ODS, kdy neunesl tíhu porážky, tak lituji, že jsem ho neodvolal mnohem dříve," dodal expremiér v rozhovoru pro Týden.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…