Starosta Čižinský znovu budí vášně. Tentokrát teorií o dochvilnosti MHD v Praze

13. 11. 2019 22:25

Poté, co starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský zkraje týdne s velkou slávou oznámil, že na magistrátu vyměnili kliku u WC, ozvala se veřejnost s výčitkami, že „nepotřebuje kliky, ale koule na řešení dopravy“. Nyní proto starosta vyrukoval s teorií, jak zajistit v metropoli plynulost dopravy. Ta prý tkví v dochvilnosti MHD. A veřejnost opět nevychází z údivu.

Starosta Čižinský znovu budí vášně. Tentokrát teorií o dochvilnosti MHD v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský
reklama

„Když se zpožďují tramvaje a autobusy v centru města, zpožďují se v celém městě. Když se zpožďují, lidé v ně ztrácí důvěru. Když lidé nevěří MHD, jedou auty i ti, kteří by jinak použili MHD, zpožďování MHD se horší, doprava kolabuje. Pro zlepšení je třeba zamezit zpožďování MHD,“ vysvětlil, jak řešit kolabující dopravu starosta Prahy 7 ve svém tweetu.

Lidé mu však za pravdu nedali. „Problém Prahy je v tom, že neexistují záchytná parkoviště, protože většina lidí dojíždí,“ myslí si například Jakub Zagar. Příčínou toho, podle jeho slov, je chybějící regulace bydlení a vysoké ceny, „se kterými zatím neudělali nic“. Za špatné označuje i to, že se „umožňuje vjezd autům do bližšího centra“.

„Pane Čižinský, Před každým ze svých výkřiků prosím zveřejněte podklady, jež vás k němu vedly,“ požádal starostu přispěvatel do diskuse Jirka17245613 o číselnou analýzu. Podotkl, že pro pražskou MHD má dopravní podnik léta kvalitní statistiky, jež říkají, že zpoždění jsou zanedbatelná.

„Konečně má Praha experta na MHD,“ povzdechl si ironicky komentující villon. A rýpl si rovnou do pražského primátora Zdeňka Hřiba. Tomu se prý zase uzavřením dopravy na obou březích Vltavy podařilo „vybudovat“ nový vnitřní okruh.

A v ironii další reagující pokračovali dál. „Co s tím? Tady to pane Čižinský nevyřešíme. Vemte si jako poradce pana Dolinka z ČSSD, za něj padaly i lávky,“ podotkl kostakostik.

„V centru města je metro. Autobusy a tramvaje patří na periferii,“ projevil svůj názor Petr Novotný, jehož tvrzení Čižinský promptně vyvrátil se slovy, že tramvaje i autobusy jsou prý i v centru zcela nezastupitelné.

„To je tak hluboká úvaha, že překračuje naši představivost,“ dělal si z Čižinského srandu profil Bisáci.

„Pro zlepšení situace je potřeba vás a současnou koalici z Prahy vykopat,“ shrnul na závěr nekompromisně twitterový uživatel Pražský popelář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

13:05 Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

Všichni kromě ministra zdravotnictví, který je za celou problematiku zodpovědný, by měli k tématům o…