Starosta Frýdlantu: Premiér skládá účty za celou koalici

17.06.2013 15:45 | Zprávy

Dodnes nebyly po povodních v roce 2010 na Frýdlantsku opraveny komunikace v majetku kraje a kvůli tomu se devastují komunikace v majetku obcí. Jaké škody však napáchaly ve městě nedávné povodně? A považuje starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS) protipovodňová opatření ve městě za dostatečná? On sám je starostou druhé volební období, přičemž ODS ve městě vládne již téměř 10 let. Jaké šance dává straně ve volbách příští rok? Jak stranu poznamená zvyšování daní, ke kterému došlo za vlády Nečase několikrát?

Starosta Frýdlantu: Premiér skládá účty za celou koalici
Foto: Redakce
Popisek: starosta Frýdlantu Dan Ramzer, ODS

Povodně v roce 2010 napáchaly na Frýdlantsku mnoho škod a mnohé komunikace nebyly dodnes opraveny.  Jaké škody způsobily ve Frýdlantu letošní povodně?

Dodnes nebyly na Frýdlantsku opraveny komunikace v majetku Libereckého kraje a kvůli tomu se devastují komunikace v majetku obcí. Na Frýdlantsku, díky aktivní spolupráci měst, obcí, Povodí Labe a Lesů ČR se udělalo mnoho práce - vyčištění koryt vodních toků, odvodnění kritických míst přímo ve městě a zvýšení konstrukcí mostů a lávek. Díky těmto opatřením nebyly po letošních povodních škody na nemovitostech tak značné. Vznikly především na technice, výzbroji a výstroji hasičů.

V souvislosti s povodněmi vychází najevo, že mnohá protipovodňová opatření plánová již po povodních v roce 2002 nebyla dosud realizována. Byl to i případ Frýdlantu? A kdo za to podle vás může?

Případ Frýdlantu to nebyl. Město Frýdlant technická protipovodňová opatření realizovalo velmi rychle v rámci nápravy povodňových škod od srpna 2010 do října 2012. Především díky koncepci přijaté v rámci projektu MOSTY – FRÝDLANTSKO. Dalším projektem protipovodňové prevence je společný hlásný a informační systém, do kterého se zapojilo všech 18 měst a obcí mikroregionu Frýdlantsko. Tento ojedinělý projekt měřidel, čidel, srážkoměrů, bezdrátového rozhlasu a digitálního povodňového plánu propojí všechny obce se štáby krizových řízení a integrovaného záchranného systému. Celý projekt je za bezmála 36 milionů Kč. V současné době je projekt ve fázi přípravy zadání veřejné zakázky a věřím, že bude realizován již v roce 2013.

Z vlastní zkušenosti vím, že efektivní protipovodňová opatření nejsou realizována, nebo se zpožďují z několika důvodů. Nedostatek financí, chybějící koncepce, komplikace v majetkoprávních vztazích a naivita těch, kteří si myslí, že už se povodně v zasažených územích nebudou opakovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Nový zákon o výživném

Dobrý den, paní senátorko. Já vím, že vy jste byla proti tomu novému zákonu, ale prý prošel. Dá se někde zjistit, kdo ho vlastně navrhl a kdo pro něj hlasoval? Přijde mi úplně šílené, že něco takového mohlo projít, když postiženými budou ti nejslabší, jako jsou děti. A budete vy sama usilovat o zruš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máslo, že se člověk nedoplatí. Proč? Odpověď přímo z Agrofertu

16:31 Máslo, že se člověk nedoplatí. Proč? Odpověď přímo z Agrofertu

Kdo může za drahé máslo? ODS má oblíbeného viníka - Andreje Babiše a Agrofert. Nyní cena másla podle…