Jak vy osobně vnímáte zatýkání v nejvyšších patrech české politiky, které způsobilo pád vlády? Prezident Zeman se i přes nevůli všech parlamentních stran rozhodl jmenovat úřednickou vládu. Jak se k takovému rozhodnutí stavíte vy osobně?
V každém historicky známém společenském zřízení byli a jsou lidé s rozdílnými povahovými vlastnostmi a s rozdílným přístupem k ostatním lidem. Jedni si životní potřeby zajistí vlastní prací, jiní mají snahu zajistit si své životní potřeby na úkor jiných. Mnohdy podvodem, krádeží, zradou, zabitím, nebo „jenom zneužitím“ svého postavení, do kterého je s důvěrou v konání dobra ustanovili ostatní lidé.
Má být toto jejich jednání tolerováno? Ne a na žádné úrovni společenského postavení. Je hodně podlé, když volám na občany „zvolte mě, budu vás řídit nejlepším možným způsobem“ a pak to změním k jejich ujmě, dokonce ve svůj prospěch. Ústava ČR ustavuje pro řízení společnosti několik orgánů, či činitelů, volených různými způsoby a v různých časech, právě proto, aby na zdeformovaný orgán, byl jiný orgán, který jej zformuje. Dnes je to mimo jiné také prezident Zeman, který má tuto povinnost a pravomoci. Důležité je provést proces zákonnými způsoby a s rozvahou, jinak může vzít do rukou svůj osud lid, se všemi svými důsledky.
V rámci důchodové reformy, jež schválila vláda, mohli občané nad 35 do II. pilíře vstoupit pouze do konce června. Prozradíte nám, zda jste se tak rozhodl i Vy? Proč?
Je mi 60 let, do II. pilíře vstoupit nemůžu, ale svým dětem radím nevstupovat. Je to sice možný způsob spoření, ale nespolehlivý pro dlouhodobou úschovu peněz na stáří.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková