Starostenský hejtman burcoval vládu, ať něco dělá. Reakce z koalice nebyla pěkná

20.06.2022 17:39 | Zprávy

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta vyzval spolu s celým uskupením Starostové pro Liberecký kraj (SLK) vládu Petra Fialy, aby rychleji a intenzivněji řešila dopady inflace a růstu cen energií. To popudilo některé členy vlády, kteří nechápou, že Půta jako jeden z místopředsedů hnutí STAN neřeší své výtky přímo s vládou nebo s ministrem průmyslu a obchodu Josefem Síkelou (za STAN).

Starostenský hejtman burcoval vládu, ať něco dělá. Reakce z koalice nebyla pěkná
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta

Starostové pro Liberecký kraj vyzvali podle informací serveru Novinky.cz vládu, aby začala rychleji a důrazněji řešit dopady cen energií a pohonných hmot na české občany a také na fungování malých a středních podniků.

„Máme tady Frýdlantsko, Tanvaldsko, kde je průměrný plat pro drtivou většinu obyvatel nedostižným snem. A na ty ta současná krize dopadá hůř než na větší část lidí ve velkoměstech,“ uvedl Půta s tím, že inspirací vládě můžou být rozličná řešení přijatá státy Evropské unie.

Půta sám prý žádný konkrétní postup neuvedl. „O tom musí rozhodnout vláda. Sedí tam hodně rozumných lidí, kteří to chápou. Je to hlavně apel na rychlost, aby se s opatřeními nečekalo. Je třeba lidem dát naději. Teď jim chodí vyúčtování za energie a pro celou řadu z nich je to šokující situace. Potřebují vědět, že je v tom vláda nenechá,“ prohlásil Půta.

Podle členů koaličních vládních stran jde ale od Půty o podivné jednání, když je sám členem vládní strany. „To je podle mého nesolidní a neférové. Zejména ve chvíli, kdy víme, že sociální energetický tarif připravuje ministr ze STAN,“ řekl předseda klubu ODS Marek Benda s tím, že mimo jiné ministr průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN) má tyto věci na starosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…