Starostka Černochová má problém. Týká se její účasti na protiislámské akci

16. 1. 2015 11:50

Před Pražským hradem proběhne demonstrace proti islámu. Svolala ji iniciativa "Islám v ČR nechceme" a na sociální síti Facebook se k akci přihlásily tisíce lidí. Účast přislíbili i někteří politici, např. senátor Jaroslav Doubrava nebo starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS). A posledně jmenovaná dáma za to čelí kritice politiků ze Strany zelených.

Starostka Černochová má problém. Týká se její účasti na protiislámské akci
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová
reklama

Na sociální síti Facebook se objevilo prohlášení Strany zelených z Prahy 2. Členové organizace ostře odsuzují účast starostky pražské druhé městské části na demonstraci proti islámu. Podle zelených jde o akci extremistů a je absolutně nevhodné, aby se jí zúčastnila i starostka centrální městské části.

"Zastupitelský klub Strany zelených z Prahy 2 považuje plánovanou účast starostky Prahy 2 Jany Černochové (ODS) na akci pořádané hnutím Islám v ČR nechceme za nepřijatelnou. Domníváme se, že starostka veřejnou podporou nenávistných uskupení nebezpečně a populisticky přispívá k polarizaci společnosti, a vyzýváme ji, aby svou účast na akci ještě zvážila. Zásadně nesouhlasíme s tím, aby starostka centrální městské části podporovala akce extremistů. Jan Hruška (předseda klubu), Monika Horáková, Kateřina Jechová, Michal Uhl."

K výzvě zelených se přidaly i političky z jiných stran

K apelu zastupitelů Strany zelených se přidaly následně další dvě političky, a to Marie Jílková (KDU-ČSL) a Anna Kárníková (ČSSD). Společně se zastupitelkou Horákovou zveřejnily na sociální síti "Nadstranickou výzvu tří političek z Prahy 2". "Vyzýváme Janu Černochovou – poslankyni a starostku MČ Praha 2, aby zvážila svou účast na páteční islamofobní demonstraci, kterou pořádá kontroverzní extrémistická skupina Islám v ČR nechceme. V případě své účasti se Jana Černochová zařadí ke krajně pravicovým uskupením, která programově vyvolávají v lidech strach, etnizují terorizmus a populistickymanipulují s fakty. Svou účastí Jana Černochová, coby představitelka sněmovny a významné centrální městské části, legitimizuje postoje, které jsou v demokratické společnosti nepřijatelné. Účastí na demonstraci netolerance podpoří Jana Černochová cíle teroristů – rozdělovat společnost a zasévat nenávist," uvádí se v jejich prohlášení.

Pořadatelé předpokládají, že by se akce, která je naplánovaná na 16:00 na Hradčanském náměstí, mohlo zúčastnit na 4000 lidí, mezi nimi i poslanec Úsvitu Marek Černoch, který za hnutí Tomio Okamury usiloval o post pražského primátora v podzimních komunálních volbách. Počítá se například s tím, že shromáždění uctí památku obětí pařížského masakru. Budou také vzneseny požadavky na legislativní ochranu před údajně hrozící expanzí islámu do Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

8:31 Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

Exministr Vojtěch měl prý posledních sedm dní ve funkci poměrně krušných. Pod kotlem mu zatápěl prem…