Starostka Nového Sedla: Kvóty pro ženy považuji za nedůstojné

16.01.2015 11:12 | Zprávy

Po nástupu do funkce mě nejvíce překvapila nekoncepčnost a mírný chaos státní správy, říká Věra Baumanová (NOVÝ KURZ). O jaké změny ve městě by se chtěla zasadit jako starostka? A jaké investice radnice plánuje v letošním roce? Nejen na to odpovídala pro ParlamentníListy.cz.

Starostka Nového Sedla: Kvóty pro ženy považuji za nedůstojné
Foto: archiv starostky
Popisek: starostka města Nové Sedlo Věra Baumanová (NOVÝ KURZ)

Paní starostko, v komunálních volbách jste nahradila v čele města Martina Loukotu. Jak byste hodnotila první měsíce ve funkci? Je něco, co Vás překvapilo?

První měsíce ve funkci bych zhodnotila jako velmi hektické. Ale vzhledem k tomu, že tuto problematiku znám, nebylo to těžké zvládnout. Ale to musí časem posoudit jiní. Překvapila mě právě nekoncepčnost a mírný chaos státní správy.

Starostkou jste se stala i přesto, že nevíce hlasů získal Váš protikandidát Srba Stanislav  z hnutí Novosedelští patrioti. Jak to? A jak byste celkově zpětně hodnotila povolební vyjednávání? Byla složitá?

Povolební vyjednávání koaličních partnerů byla korektní a shodli jsme se na vedení města tak, jak je v současné době. Se všemi současnými radními mám shodné názory a podobné programy. Dlouho již spolu v mnoha oblastech komunikujeme a spolupracujeme.

Co se v nadcházejícím volebním období budete snažit udělat pro odlehčení atmosféry na radnici, ale i pro její větší otevřenost směrem k občanům? Přeci jen je co napravovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Investice a partnerství

Sám říkáte, že je třeba, aby EU investovala své peníze správně, aby získala nejen v afrických zemích významné obchodní partnery. Kdo a jak zajistí, že budou investovány správně? A nemyslíte, že co se týká partnerství, tak je na tom EU bídně? A že si hlavně svou politikou podřezává pod sebou větev co...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ruské tanky, ruský zákon“. A tak prohrajete i další volby, vzkazuje Holec opozici

21:45 „Ruské tanky, ruský zákon“. A tak prohrajete i další volby, vzkazuje Holec opozici

Část opozice a jí blízkých médií po volbách ještě přitvrdila v rétorice, která jim už jednou prohrál…